Rybářský rozcestník

Brambory vařené – základní recept

Základní recept na oloupané brambory vařené ve slané vodě ochucené kmínem.

1 náročnost
30 minut
Brambory vařené - základní recept.
 • Rozpis na 4 porce:
 • 1 kg brambor
 • 2 lžičky soli
 • 1 lžička kmínu
 • 2-2,5 l vody
 • Příprava

  1. Brambory omyjeme, oloupeme a nakrájíme na větší kostky (menší necháme v celku), znovu je důkladně propláchneme, pak necháme důkladně okapat
  2. Okapané brambory dáme do hrnce a zalijeme studenou vodou
  3. Vodu osolíme, okořeníme kmínem a vaříme asi 15 minut, až nám brambory změknou, pak slijeme vodu a můžeme je podávat.

  Doporučení

  Zda jsou brambory dostatečně měkké poznáte tak, že do jedné zapíchnete nůž, ten pak vytáhnete a pokud brambora z nože hned sjede, jsou brambory hotové. Také můžete jednu bramboru vytáhnout a ochutnat (pozor, ať si nespálíte jazyk!). Brambory nevěřte příliš dlouho, jinak se vám rozvaří! Brambory můžeme na talíři posypat nasekanou petrželkou.

  Poznámka

  Někdo vkládá brambory až do vařící vody …

  Nejčtenější články

  NONSTOP revíry 2023

  V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin, ale pozor, za určitých podmínek a hlavně co územní svaz, to často různé termíny zahájení, nebo naopak ukončení výjimky pro lov v režimu non-stop!

  Úskalí chytání kaprů pomocí člunu a sklopné tyčové bójky

  Chytat kapry na větší vzdálenosti pomocí člunu a tyčové bójky je jen pro zkušené a dost otrlé rybáře. Nejde o to zavést bójku, ale také se k ní dostat s prutem a rybou na konci prutu a to i za škaredého počasí, ze větru, při velkých vlnách. Velký kapr totiž dokáže tahat jako kůň a zapomeňte na to, že by jste pěkného cvalíka dokázali dostat ke břehu pomocí klasického namotávání vlasce či šňůry ze břehu. A pokud ano, rybu by jste tak unavili, že by měla malou šanci na přežití. Jde o pokročilou kaprařinu, která nejen že není levná, ale také vyžaduje rybáře s velkým srdcem.

  Rybářský veletrh FOR FISHING se vrací do své původní kondice

  Svátek všech rybářů, veletrh FOR FISHING, se po roce vrací do letňanského areálu PVA EXPO PRAHA. V polovině února se na výstavní ploše přes 10 000 m2 představí více než 120 firem z Čech i zahraničí, chybět nebudou ani významné osobnosti z oblasti rybaření se zajímavými přednáškami nebo návštěvnická soutěž.