Rybářský rozcestník

Smažené brambory – různé tvary

Kdo by neměl rád smažené (fritované) brambory. Hranolky milují snad všichni. Ale můžeme si usmažit i jiné tvary, jako bramborové lupínky, zámecké brambory, kostky …

1 náročnost
45 minut
Smažené brambory - různé tvary.
 • Rozpis na 4 porce:
 • 1 kg brambor
 • voda na opláchnutí brambor
 • olej na smažení (fritovací hrnec)
 • sůl
 • + další vhodné koření či bylinky
 • Příprava

  1. Omyté brambory oloupeme a nakrájíme na zvolený tvar, jako například na silnější či tenčí hranolky, kostky, lupínky apod.
  2. Opláchneme je studenou vodou, necháme důkladně okapat, pak je ještě osušíme například v suché čisté utěrce
  3. Takto připravené brambory smažíme zprudka, na větším množství rozpáleného oleje, ideálně pak ve fritovacím hrnci, pěkně dozlatova
  4. Hotové brambory vytáhneme z tuku, necháme okapat, pak je nasypeme do mísy a osolíme, případně jinak dochutíme, například paprikou, pepřem, kořením na brambory … brambory v míse proházíme a máme hotovo, můžeme servírovat.

  Nejčtenější články

  Termíny vytírání ryb

  Znalost měsíců, kdy se tře ten či onen druh ryb, se rozhodně hodí každému rybáři. Právě v době vytírání nemají ryby náladu na nic jiného, než právě na své milostné hrátky. Většinou nepřijímají potravu a tak chytnou rybu, která je právě ve tření, je téměř nemožné. Proto nemá smysl cíleně lovit ten druh, který se zrovna vytírá. Je pravda, že u ryb hájených jejich ochrana probíhá právě v době vytírání, což je logické a tak stejně v tu dobu máme zakázáno hájený druhy ryb chytat. Ovšem pozor. Například počasí některé roky může dobu vytírání opozdit, nebo naopak, při teplém jaru, urychlit. Ale jinak je tato tabulka poměrně přesná!

  Drop Shot – základy

  Celkově při vedení nástrahy vodou je právě u techniky vláčení zkušenost a um rybáře tou alfou a omegou úspěchu. Ale to vlastně platí pro všechny rybolovné techniky. Některé ovšem vyžadují více znalostí rybáře, než jiné. Bohužel chytat jemnou, případně střední přívlačí s montáží ukončenou olovem a umělou nástrahou upevněnou 40 až 50 cm ode dna vyžaduje ruce i hlavu již protřelého rybáře. Proto doporučuji nejprve pár kilometrů a hodin strávit klasickou vláčkou a až po té, se začít zabývat technikou Drop Shot, která je vhodná spíše pro zkušenější vláčkaře.

  Základy lovu ryb pod ledem, tedy tzv. na dírkách

  I přes stálé legislativní komplikace se v Česku najdou revíry, kde si lze legálně zachytat ve vyvrtaných dírách v ledu. Je to rybolovná technika, kterou každým rokem podlehne stále více rybářů, kteří se nechtějí smířit s tím, že jim mráz a ledová krusta brání využívat jiné, běžné techniky lovu ryb. Prostě někdo to doma u televize a krbu nevydrží ani v zimě! 🙂

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím