Rybářský rozcestník

Smažené brambory – různé tvary

Kdo by neměl rád smažené (fritované) brambory. Hranolky milují snad všichni. Ale můžeme si usmažit i jiné tvary, jako bramborové lupínky, zámecké brambory, kostky …

1 náročnost
45 minut
Smažené brambory - různé tvary.
 • Rozpis na 4 porce:
 • 1 kg brambor
 • voda na opláchnutí brambor
 • olej na smažení (fritovací hrnec)
 • sůl
 • + další vhodné koření či bylinky
 • Příprava

  1. Omyté brambory oloupeme a nakrájíme na zvolený tvar, jako například na silnější či tenčí hranolky, kostky, lupínky apod.
  2. Opláchneme je studenou vodou, necháme důkladně okapat, pak je ještě osušíme například v suché čisté utěrce
  3. Takto připravené brambory smažíme zprudka, na větším množství rozpáleného oleje, ideálně pak ve fritovacím hrnci, pěkně dozlatova
  4. Hotové brambory vytáhneme z tuku, necháme okapat, pak je nasypeme do mísy a osolíme, případně jinak dochutíme, například paprikou, pepřem, kořením na brambory … brambory v míse proházíme a máme hotovo, můžeme servírovat.

  Nejčtenější články

  NONSTOP revíry 2023

  V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin, ale pozor, za určitých podmínek a hlavně co územní svaz, to často různé termíny zahájení, nebo naopak ukončení výjimky pro lov v režimu non-stop!

  Úskalí chytání kaprů pomocí člunu a sklopné tyčové bójky

  Chytat kapry na větší vzdálenosti pomocí člunu a tyčové bójky je jen pro zkušené a dost otrlé rybáře. Nejde o to zavést bójku, ale také se k ní dostat s prutem a rybou na konci prutu a to i za škaredého počasí, ze větru, při velkých vlnách. Velký kapr totiž dokáže tahat jako kůň a zapomeňte na to, že by jste pěkného cvalíka dokázali dostat ke břehu pomocí klasického namotávání vlasce či šňůry ze břehu. A pokud ano, rybu by jste tak unavili, že by měla malou šanci na přežití. Jde o pokročilou kaprařinu, která nejen že není levná, ale také vyžaduje rybáře s velkým srdcem.

  Rybářský veletrh FOR FISHING se vrací do své původní kondice

  Svátek všech rybářů, veletrh FOR FISHING, se po roce vrací do letňanského areálu PVA EXPO PRAHA. V polovině února se na výstavní ploše přes 10 000 m2 představí více než 120 firem z Čech i zahraničí, chybět nebudou ani významné osobnosti z oblasti rybaření se zajímavými přednáškami nebo návštěvnická soutěž.