Rybářský rozcestník

Smažené brambory – různé tvary

Kdo by neměl rád smažené (fritované) brambory. Hranolky milují snad všichni. Ale můžeme si usmažit i jiné tvary, jako bramborové lupínky, zámecké brambory, kostky …

1 náročnost
45 minut
Smažené brambory - různé tvary.
 • Rozpis na 4 porce:
 • 1 kg brambor
 • voda na opláchnutí brambor
 • olej na smažení (fritovací hrnec)
 • sůl
 • + další vhodné koření či bylinky
 • Příprava

  1. Omyté brambory oloupeme a nakrájíme na zvolený tvar, jako například na silnější či tenčí hranolky, kostky, lupínky apod.
  2. Opláchneme je studenou vodou, necháme důkladně okapat, pak je ještě osušíme například v suché čisté utěrce
  3. Takto připravené brambory smažíme zprudka, na větším množství rozpáleného oleje, ideálně pak ve fritovacím hrnci, pěkně dozlatova
  4. Hotové brambory vytáhneme z tuku, necháme okapat, pak je nasypeme do mísy a osolíme, případně jinak dochutíme, například paprikou, pepřem, kořením na brambory … brambory v míse proházíme a máme hotovo, můžeme servírovat.

  Nejčtenější články

  Ohlédnutí za páteční návštěvou veletrhu FOR CARAVAN 2024

  Široká karavanistická veřejnost mohla od pátku do neděle (od 15-17.3.2024) v areálu PVA v Praze v Letňanech navštívit 15 ročník výstavy obytných automobilů a karavanů. Výstava FOR CARAVAN má bohatou tradici. V několika halách, ale i ve venkovních prostorách areálu, bylo opět na co se koukat. My jsme letošní prodejní výstavu navštívili hned v pátek a tak vám pomocí fotografií chceme ukázat především přívěsy a auta vhodné pro nás rybáře. S potěšením musíme konstatovat, že pro opravdové outdoorové nadšence se i na našem českém trhu objevuje čím dál více obytných aut i přívěsů, které se nezaleknou ani opravdu těžkých terénů.

  Pozvánka na závod do Nižboru

  ČRS. z. s., MO Nižbor zve na 16. ročník rybářského závodu, který se koná 11. 5. 2024 na Berounce nad jezem v Nižboru. Počet míst omezen na 50….

  Jarní dospělé a Dětské závody ČRS MO Kladruby – Propozice 20. a 21. 4. 2024

  Vážení přátelé ČRS MO Kladruby, dovolte, abychom Vás pozvali na Jarní dospělých a Dětské rybářské závody konané ve dnech 20. a 21. dubna 2024 na nádrži Záhorská. Těšíme se na Vaši hojnou účast!