Rybářský rozcestník

Asijská polévka s treskou

Silný kuřecí vývar ochucený zázvorem, chilli a ústřičnou omáčkou servírovaný spolu se zeleninou, nudličkami tresky a čínskými nudlemi, zahřeje nejen v zimě. Jde o tzv. obědovou polévku.

2 náročnost
20 minut
asijskáasijskáasijská
 • 250 g filetů tresky
 • 250 g zelí pak choi
 • 4 ks stroužky česneku
 • 2 ks kostky čínských nudlí
 • 1 ks mrkev
 • 1 lžička strouhaného zázvoru
 • 1 l kuřecího vývaru
 • olej
 • Příprava

  1. Na oleji zpěníme na plátky nakrájený česnek, zázvor, necháme rozvonět, česnek nesmí zhnědnout, zhořknul by.
  2. Zalijeme vývarem, přidáme na nudličky nakrájené zelí pak choi, mrkev a kousek chilli papričky, vaříme 10 minut na mírném plameni, až zelenina změkne.
  3. Do vývaru vložíme proužky tresky, povaříme 2 minuty, aby se rybí maso nerozpadnulo, dochutíme ústřičnou omáčkou.
  4. Do talířů vložíme uvařené čínské nudle a zalijeme vařícím vývarem.

  Poznámka

  Text i foto: D. Marounek, zdroj: ReceptyOnLine.cz

  Nejčtenější články

  5 základních rybářských uzlů, které by měl znát každý rybář

  Ano, je to tak. Každý rybář by měl umět pár základních rybářských uzlů, které mu umožní si uvázat potřebné montáže a návazce. Bez znalostí alespoň několika málo uzlů to prostě nejde, stát se samostatným rybářem a to i přes to, že na rybářském trhu se objevuje čím dál více rybářských návazců navázaných přímo od jednotlivých výrobců. Montáže si nakonec rybář většinou musí umět navázat sám.

  Vytuněná umělá kukuřice

  Umělá kukuřice se dá použít samostatně nebo v kombinaci s jinými nástrahami. Především při chytání ryb vlasovou metodou, tedy s montáží s háčkem, pod který umisťujeme nástrahu, udělá kus práce. Nejen, že zůstane u háčku i přes úpornou snahu drobnějších rybek ji pozřít, ale také dokáže, v Pop Up variantě, přívěs pod háčkem přizvednout a tak nástrahy na vlasu zatraktivnit. Ne každý rybář ví, že umělé nástrahy jsou také skvělým nosičem pachové stopy…

  Ryba v české kuchyni – 6. díl

  Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.