Rybářský rozcestník

Pangasius grilovaný

Filé z pangasiuse ochucené bílým pepřem, solí a worcesterskou omáčkou, grilované nebo orestované zprudka na oleji.

2 náročnost
30 minut
 • 4 ks filé z panganusu
 • 3 ks citróny
 • 2 lžíce másla
 • několik kapek worcesterské omáčky
 • mletý bílý pepř
 • olej
 • sůl
 • Příprava

  1. Porce filé opláchneme ve studené vodě a osušíme, potřeme solí, pepřem a pokapeme několika kapkami worcesterské omáčky
  2. Na pánvi rozpálíme olej a filé na něm 3 minuty z každé strany opečeme nebo na roštu grilujeme
  3. Citróny omyjeme v horké vodě, osušíme a kůru ostrouháme, sloupneme slupku, dužninu nakrájíme na kostky (jádra odstraníme)
  4. Máslo rozpálíme a kostky citrónu na něm za neustálého míchání orestujeme, pak je vyjmeme a obalíme v nastrouhané kůře
  5. Jednotlivé porce opečeného nebo grilovaného pangasiuse zdobíme orestovaným citrónem a servírujeme s různě upravenými brambory.

  Doporučení

  Tento recept se hodí i na rybí filé z mořského okouna, tresky …

  Nejčtenější články

  Chytáme candáty

  Na candáty můžeme použít několik rybolovných technik. Lze je chytat na položenou jak na mrtvou, tak živou rybku, tak je lovit metodou plavané, tedy pomocí splávku a nejlépe živé nástrahy. Nejaktivnější způsob je pak vláčení na mrtvou rybku, nebo na umělou nástrahu. V tomto článku rozebereme všechny základní metody lovu candátů.

  Lov dravců na mrtvou rybku

  Ne vždy máme po ruce živé nástražní rybky. Stejně, například štiky, dají často přednost ve sloupci houpajícímu se mrtvému tělu ryby i když o kousek dále se plácá živá nástraha. Stalo se mě to již několikrát, když jsem na jeden prut chytal na živou rybku, na druhém se mě vznášela mrtvá nástraha a paní štika se dala přemluvit právě na tuto „mrtvolku“. Také nahazování s mrtvou rybkou je bez problémů, zatímco živou nástrahu by jsme, díky tvrdému dopadu na hladinu, zbytečně trápili.

  Nejlepší letní nástrahy pro kaprovité ryby

  V tomto článku jsme si dovolili udělat takový stručný výběr nástrah, s kterými máme dobré zkušenosti při chytání v letních vedrech. Není to žádný objevný článek, jen výčet toho nejlepšího, co můžeme v létě kaprovitým rybám nabídnout. Mladým rybářům může hodně pomoci, staré pak třeba inspiruje k nahození nástrahy, na kterou již dávno zapomněli.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím