Rybářský rozcestník

Při cestování do zahraničí nezapomeňte na pořádné cestovní pojištění

Chcete letos nahodit udici někde v zahraničí? Ať už se chystáte cestovat po EU nebo ještě dále do světa, neměli byste zapomenout na pořádné cestovní pojištění. Přeci jen neštěstí nechodí po domech, ale po lidech a případná nehoda nebo nemoc se vám může výrazně prodražit. Přitom chránit sebe i své blízké můžete už za pár korun denně! Pojďte se podívat, s čím vám může cestovní pojištění pomoci a jak jej nejlépe uzavřít.

Po zemích Evropské unie vám sice kartička pojištěnce pomůže, ale péči zdarma nezaručí!
Stále více lidí se při cestách po zemích Evropské unie spoléhá na modrý průkaz pojištěnce. Ten vám sice zaručuje zdravotní péči, ale aby byla bezplatná jedná se pouze o nezbytnou péči, a to pouze ve státních zdravotnických zařízeních. Pokud však potřebujete v zahraničí urgentní pomoc lékaře, nemůžete si mnohdy vybírat, zda navštívíte nejbližší nestátní zařízení nebo pojede 50 km k státní pohotovosti.

Typickým příkladem je v posledních letech třeba oblíbené Chorvatsko. Mnoho lidí se opakovaně podivuje, že při návštěvě lékaře museli mnohdy zaplatit nemalé částky. Přitom pomoc zdravotníků v této destinaci každoročně vyhledává stále více českých občanů.

Nejedná se přitom jen o zhoršení zdravotního stavu z tepla, ale i zranění, která mohou mořští živočichové způsobit. Na to jsou obzvláště citlivé malé děti, a i když se na první pohled může jednat jen o vyrážku, může být opravdu velmi bolestivá. V tuto chvíli už je jasné, že si nepostačíte jen s lékařskou pomocí, ale bude nutné zakoupit potřebné léky či masti. A s těmito náklady by vám mohlo pomoci cestovní pojištění, ale i asistenční služba na telefonu, která vám ochotně poradí.

Která rizika cestovní pojištění pokrývá?

Samozřejmě, že každý produkt pokrývá odlišná rizika a záleží tak především na skladbě vaší pojistné smlouvy. Měli byste však volit produkt, který pokrývá minimálně léčebné výlohy v zahraničí, možnost repatriace zpět do ČR, odpovědnost za škodu způsobenou třetí osobě a plnění v případě smrti nebo trvalých zdravotních následků.

Komplexnější pojištění vám pak nabídnou kromě výše uvedených pojistných rizik i pojištění zpoždění a zrušení letu, pojištění zavazadel, pojištění právní ochrany, úrazové pojištění ale i nonstop asistenční linku. Pokud si chcete na svých cestách do zahraničí vyzkoušet i některé méně tradiční sporty, je vhodné se informovat, zda je pojišťovna nepovažuje za rizikové. Na takové sporty je pak vhodné si uzavřít patřičná připojištění.

Základem, který byste měli při uzavírání pojistné smlouvy kontrolovat, je samozřejmě výše pojistného plnění u jednotlivých položek. V oblasti pojištění léčebných výloh v zahraničí by v rámci EU měl být nastaven limit aspoň na 1,5 milionu Kč, do dalších zemí pak na 5 milionů. V oblasti odpovědnosti za škodu se doporučuje pojistný limit na zdraví 25 milionů, na věci 10 milionů a následné finanční škody 1 milion Kč.

Jak můžete výhodně uzavřít cestovní pojištění?

Abyste získali komplexnější přehled o produktech, které pojišťovny nabízejí, je vhodné využít některý z online dostupných srovnávačů. Až si z nabídky vyberete produkt, který nejlépe odpovídá vašim potřebám je vhodné jej online rovnou uzavřít. V online prostředí oproti kanceláři pojišťovacích poradců nebo cestovních kanceláří můžete za pobytu ušetřit i stovky korun. Navíc takto sjednané pojištění, které vzápětí uhradíte kartou může platit už od následující půlnoci.

Nejčtenější články

O pohár předsedy SÚS 2022

Tradiční rybářské závod „O pohár předsedy SÚS“, se koná na vodní ploše Písková Lhota 14. 5. pro dospělé a 15. 5. 2022 pro děti a mládež. Rezervaci lze provést do 6. 5. Neváhejte se přihlásit! Volná místa budou k dispozici i v den závodu, takže můžete přijet…

Propozice na Jarní a Dětské závody ČRS MO Kladruby 28.5. a 29.5. 2022

Vážení přátelé ČRS MO Kladruby, dovolte, abychom Vás pozvali na Jarní a Dětské rybářské závody konané ve dnech 28. a 29. května 2022 na nádrži Záhorská. V příloze Vám zasíláme propozice obou závodů a jsme v očekávání Vašich rezervací lovných míst. Těšíme se na Vaši hojnou účast! Výbor ČRS MO Kladno…

Územní kolo Zlaté udice 2022

Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz a ČRS MO Domažlice pořádají Územní kolo rybářské soutěže Zlatá udice 2022….

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím