Rybářský rozcestník

Kráječ boilies koulí by měl rybářům usnadnit práci

Ano, kráječ na boilies by měl ulehčit a také urychlit půlení krmných boilies koulí. Je to ale opravdu tak? My jsme ho otestovali a úplně nadšení jsme z něho nebyli.

půlenípůlenípůlenípůlenípůlenípůlení

Na rybářském trhu se dá kráječ koulí pořídit ve třech variantách. Pro boilies o velikosti 16, 20 a 25 mm. A v tom je první kámen úrazu. Musíte se rozhodnout, které krmné koule nejčastěji kupujete a nebo koupit všechny tři varianty, ale to už bude docela drahá záležitost.

Objednali jsem si a zakoupili kráječ na 20 mm a otestovali ho na značkových boilies o stejné velikosti, tedy velké 20 mm. První problém nastal, že i když šlo o 20 mm boilies, některé koule ne a ne dostat do otvoru kráječe. Změřili jsme je a zjistili, že boilies bylo o něco větší, než by mělo být. A tak jsme jako popelky vybírali ty nejmenší koule… ovšem to asi není chyba výrobce kráječe, ovšem nejsem si jist, kolik výrobců vyrábí boilies koule opravdu všechny stejné, zvláště, pokud jde o krmné boilies.

Nápad skvělý, ale nefunguje na všechny koule…

Další problém byl s tvrdostí koulí, protože po naplnění kráječe jsme prostě nedokázali koule přepůlit. Testovali jsme několik druhů koulí, o stejné velikosti, ale od různých výrobců. Od pěti výrobců nám šlo lehce přepůlit jen jeden druh a to hodně měkkých koulí. Zapomeňte tedy na to, že tvrdší koule tímto „udělátkem“ přepůlíte.

Suma sumárum

I když to na instruktážním videu výrobce vypadá jednoduše, rozhodně není možné tuto vychytávku použít na všechny koule všech výrobců. S kráječem boilies lze pracovat a půlit jen hodně měkké boilies. Také s velikostí boilies můžete mít problém. Tím vás nechci odradit od jeho koupě! To rozhodně ne, ale já mám doma další krám, který moc nevyužiji, škoda. Na videu kráječ boilies vypadal opravdu jednoduše, výkonně a hlavně univerzálně, ovšem v praxi se ukázalo, že má svá omezení.

Text i foto: Roman „Dědek“ Kováč

Nejčtenější články

NONSTOP – lov ryb po půlnoci. Proč s ním všichni dělají takovou vědu?

Dříve jsem byl velkým propagátorem lovu ryb pře půlnoc, nyní již mám pochyby, jak moc jde o výhodu moci chytat ryby celou noc. Po několika letech, co na revírech v NONSTOP režimu chytám, jsem totiž zjistil, že těch ryb, chycených v noci, zase až tak moc není.

Cíleně pro rybí maso chodí k vodě jen něco málo přes 4 % registrovaných rybářů

Z naší ankety s otázkou: „Proč vlastně rybařím?“, jasně vyplývá, že k vodě pro rybí maso chodí jen malé procento rybářů. Většina nás rybářů má totiž jiný důvod, proč vlastně k vodě na ryby chodí. Možná budete překvapeni, jak více jak 8 000 rybářů, v naší anketě, tedy hlasovalo.

Žebrové krmítko naplněné pečivem

V žebrovém krmítku skvěle drží jak větší kusy rohlíku, tak i kousky chleba. Lze pečivem naplnit a plně nahradit klasickou zakrmovací směs. I když jde o nouzové řešení, pokud nám například dojde zakrmovací směs, občas se vyplatí pečivo nasadit i místo krmné směsi jako hlavní zakrmovací složku krmení.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím