Rybářský rozcestník

Kráječ boilies koulí by měl rybářům usnadnit práci

Ano, kráječ na boilies by měl ulehčit a také urychlit půlení krmných boilies koulí. Je to ale opravdu tak? My jsme ho otestovali a úplně nadšení jsme z něho nebyli.

půlenípůlenípůlenípůlenípůlenípůlení

Na rybářském trhu se dá kráječ koulí pořídit ve třech variantách. Pro boilies o velikosti 16, 20 a 25 mm. A v tom je první kámen úrazu. Musíte se rozhodnout, které krmné koule nejčastěji kupujete a nebo koupit všechny tři varianty, ale to už bude docela drahá záležitost.

Objednali jsem si a zakoupili kráječ na 20 mm a otestovali ho na značkových boilies o stejné velikosti, tedy velké 20 mm. První problém nastal, že i když šlo o 20 mm boilies, některé koule ne a ne dostat do otvoru kráječe. Změřili jsme je a zjistili, že boilies bylo o něco větší, než by mělo být. A tak jsme jako popelky vybírali ty nejmenší koule… ovšem to asi není chyba výrobce kráječe, ovšem nejsem si jist, kolik výrobců vyrábí boilies koule opravdu všechny stejné, zvláště, pokud jde o krmné boilies.

Nápad skvělý, ale nefunguje na všechny koule…

Další problém byl s tvrdostí koulí, protože po naplnění kráječe jsme prostě nedokázali koule přepůlit. Testovali jsme několik druhů koulí, o stejné velikosti, ale od různých výrobců. Od pěti výrobců nám šlo lehce přepůlit jen jeden druh a to hodně měkkých koulí. Zapomeňte tedy na to, že tvrdší koule tímto „udělátkem“ přepůlíte.

Suma sumárum

I když to na instruktážním videu výrobce vypadá jednoduše, rozhodně není možné tuto vychytávku použít na všechny koule všech výrobců. S kráječem boilies lze pracovat a půlit jen hodně měkké boilies. Také s velikostí boilies můžete mít problém. Tím vás nechci odradit od jeho koupě! To rozhodně ne, ale já mám doma další krám, který moc nevyužiji, škoda. Na videu kráječ boilies vypadal opravdu jednoduše, výkonně a hlavně univerzálně, ovšem v praxi se ukázalo, že má svá omezení.

Text i foto: Roman „Dědek“ Kováč

Nejčtenější články

Jak jednoduše opláchnout nafukovací člun

Kdo vozí k vodě nafukovací čluny, moc dobře ví, jak moc po vytažení z vody jsou špinavé, zvláště, pokud je rybář u vody déle a zažije nějakou tu bouřku. Hlavně na řekách se na spodní straně člunu usazuje kde co. A pokud zaprší, či parkujeme s člunem pod stromy, ani vnitřek člunu nebývá neposkvrněný. Kdo by pak chtěl vozit tuto hrubou špínu domů? 🙂

Co vše lze nastražit na přívěs háčku

Kromě klasického boilies, případně pelet lze na přívěs háčku nastražit kde co. Od červů, žížal, ale i jiné živé havěti také různě upravené pečivo, listy, květy či snítky trav nebo rákosu, ale také ovoce. A to nemluvím o sýrech a různých dalších dobrotách, co si rybář odtrhne u huby, aby zvýšil svoji šanci chytit nějakou tu pěknou rybu.

Bonduelle Gold Chilli – kukuřice nejen do chladné podzimní vody

Zkušeným rybářům asi nemusím vysvětlovat, že právě nakládaná kukuřice Bonduelle nejlépe přemlouvá kaprovité ryby k záběru a to jak bílou rybu, tak i kapry a amury. Ale už jste vyzkoušeli chytat ryby na Bonduelle Gold Chilli, tedy ostrou variantu této nakládané kukuřice?