Rybářský rozcestník

Předmáčení boilies

Předmáčením boilies před samotným lovem docílíme rychlejší šíření pachové stopy z lovného místa do širokého okolí. Takzvané nastartované boilies je skvělé především při krátkých vycházkách k vodě, ale hodně zkušených rybářů předmáčení boilies používá i při delších výpravách.

máčené-nastartovanémáčené-nastartovanémáčené-nastartovanémáčené-nastartovanénastartovane-boilies1

Proč předmáčet?

Ať už ve vodě nebo v páře vařené boilies má silnější skořápku, tedy vrstvu, která tvoří takový obal boilies. Ten se rozpouští podstatně pomaleji, než střed samotného boilie. A to je důvod, proč tzv. nastartovat boilies dříve, než ho hodíme do vody.

Jak nastartovat boilies?

Po příchodu k vodě prostě boilies určené k zakrmení namočíme vodou z revíru. Všechny koule musí být potopené. Necháme máčet nejméně 1 hodinu, ale klidně i o něco déle. Dost záleží na druhu boilies a jejich poločasu rozpadu. Vodu slijeme, lopatkou můžeme boilies promíchat, případně do něj ještě zamíchat nějakou jemnější složku, například krmítkovou směs, která se nalepí na koule a ještě více je zatraktivní. Předmáčeným boilies pak zakrmíme lovné místo.

Nejlepší je voda přímo z revíru….

TIP: Podobně můžeme nastartovat tvrdší zakrmovací pelety ale pozor, pelety mívají rychlejší poločas rozpadu než koule, tak ať to nepřeženete.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Další článek k tématu:

Nejčtenější články

Feederování s žebrovými krmítky

Když se řekne feederové krmítko, každý rybář si většinou v hlavě zobrazí drátěné krmítko hranaté či oválné, popřípadě method feeder krmítko. Ovšem existuje velký výběr dalších variant krmítek určených pro lov s feederovými pruty. Mezi mé nejoblíbenější patří tzv. žebrová krmítka.

Jak se náš „lážo plážo fishing“ proměnil v hororový zážitek

Aby jste věděli, lážo plážo fishing, tak říkáme pohodovému chytání ryb, v klidu, bez nervů, pěkně v zázemí našeho provizorního kempu u vody. Klídek, pohoda, žádný stres, jen klidné bivakování u vody s pruty, studenými nápoji, dobrým jídlem s cílem si klasickou rybařinu opravdu hodně užít. Ovšem ne vždy to vyjde podle představ. O tom, jak se náš lážo plážo fishing proměnil v hororový zážitek, tak o tom je tento pravdivý příběh z letošní zahájené dravců.

Hliníkové schody jako přístavní molo pro lodě

Je mnoho revírů, kde je přístup k vodě velmi zkomplikovaný výškou břehu. V momentě, kdy potřebujeme nasednout do lodě, nebo například vytáhnout z vody velkého sumce, je strmý břeh velký problém a proto mě nadchnul nedávný nápad mého kamaráda vytvořit si provizorní molo se schůdky ze starých hliníkových schůdků.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím