Rybářský rozcestník

Předmáčení boilies

Předmáčením boilies před samotným lovem docílíme rychlejší šíření pachové stopy z lovného místa do širokého okolí. Takzvané nastartované boilies je skvělé především při krátkých vycházkách k vodě, ale hodně zkušených rybářů předmáčení boilies používá i při delších výpravách.

máčené-nastartovanémáčené-nastartovanémáčené-nastartovanémáčené-nastartovanénastartovane-boilies1

Proč předmáčet?

Ať už ve vodě nebo v páře vařené boilies má silnější skořápku, tedy vrstvu, která tvoří takový obal boilies. Ten se rozpouští podstatně pomaleji, než střed samotného boilie. A to je důvod, proč tzv. nastartovat boilies dříve, než ho hodíme do vody.

Jak nastartovat boilies?

Po příchodu k vodě prostě boilies určené k zakrmení namočíme vodou z revíru. Všechny koule musí být potopené. Necháme máčet nejméně 1 hodinu, ale klidně i o něco déle. Dost záleží na druhu boilies a jejich poločasu rozpadu. Vodu slijeme, lopatkou můžeme boilies promíchat, případně do něj ještě zamíchat nějakou jemnější složku, například krmítkovou směs, která se nalepí na koule a ještě více je zatraktivní. Předmáčeným boilies pak zakrmíme lovné místo.

Nejlepší je voda přímo z revíru….

TIP: Podobně můžeme nastartovat tvrdší zakrmovací pelety ale pozor, pelety mívají rychlejší poločas rozpadu než koule, tak ať to nepřeženete.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Další článek k tématu:

Nejčtenější články

O pohár předsedy SÚS 2022

Tradiční rybářské závod „O pohár předsedy SÚS“, se koná na vodní ploše Písková Lhota 14. 5. pro dospělé a 15. 5. 2022 pro děti a mládež. Rezervaci lze provést do 6. 5. Neváhejte se přihlásit! Volná místa budou k dispozici i v den závodu, takže můžete přijet…

MO ČRS Rokycany pořádá místní kolo Zlaté udice 2022

Místní organizace Českého rybářského svazu Rokycany pořádá v sobotu 30. dubna 2022 MÍSTNÍ KOLO rybářské soutěže pro mládež – ZLATÁ UDICE 2022….

Propozice na Jarní a Dětské závody ČRS MO Kladruby 28.5. a 29.5. 2022

Vážení přátelé ČRS MO Kladruby, dovolte, abychom Vás pozvali na Jarní a Dětské rybářské závody konané ve dnech 28. a 29. května 2022 na nádrži Záhorská. V příloze Vám zasíláme propozice obou závodů a jsme v očekávání Vašich rezervací lovných míst. Těšíme se na Vaši hojnou účast! Výbor ČRS MO Kladno…

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím