Rybářský rozcestník

Předmáčení boilies

Předmáčením boilies před samotným lovem docílíme rychlejší šíření pachové stopy z lovného místa do širokého okolí. Takzvané nastartované boilies je skvělé především při krátkých vycházkách k vodě, ale hodně zkušených rybářů předmáčení boilies používá i při delších výpravách.

máčené-nastartovanémáčené-nastartovanémáčené-nastartovanémáčené-nastartovanénastartovane-boilies1

Proč předmáčet?

Ať už ve vodě nebo v páře vařené boilies má silnější skořápku, tedy vrstvu, která tvoří takový obal boilies. Ten se rozpouští podstatně pomaleji, než střed samotného boilie. A to je důvod, proč tzv. nastartovat boilies dříve, než ho hodíme do vody.

Jak nastartovat boilies?

Po příchodu k vodě prostě boilies určené k zakrmení namočíme vodou z revíru. Všechny koule musí být potopené. Necháme máčet nejméně 1 hodinu, ale klidně i o něco déle. Dost záleží na druhu boilies a jejich poločasu rozpadu. Vodu slijeme, lopatkou můžeme boilies promíchat, případně do něj ještě zamíchat nějakou jemnější složku, například krmítkovou směs, která se nalepí na koule a ještě více je zatraktivní. Předmáčeným boilies pak zakrmíme lovné místo.

Nejlepší je voda přímo z revíru….

TIP: Podobně můžeme nastartovat tvrdší zakrmovací pelety ale pozor, pelety mívají rychlejší poločas rozpadu než koule, tak ať to nepřeženete.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Další článek k tématu:

Nejčtenější články

NONSTOP revíry 2024

V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin. Na nonstop revíry vydává Ministerstvo zemědělství výjimky. Český rybářský svaz nerozhoduje o revírech, na kterých se daný rok může chytat 24 hodin. To je v pravomoci MZe ČR. V tomto článku je sdílena aktuální tabulku NONSTOP revírů pro rok 2024…

Pár úvodních kapitol z knihy Štika Majdalenka a duhový míč

Tuto krásně ilustrovanou knihu pro děti napsal Jan Opatřil. A co v ní najdete? Štika Majdalenka je rošťák. Kouše do všeho, co se hýbe, a zodpovědně se připravuje na osamocený život vodního dravce. Jednoho dne však její maminku uloví rybář. Majdalenka zůstane sama a zatouží po kamarádech. Jak ale získat přátele, když máte špičaté zuby a každý se vás bojí? Majdalenka se vydává na cestu rybníkem a zjišťuje, že k získání kamarádů bude muset změnit sama sebe. Je ale vůbec možné, aby se dravá štika skamarádila se svou kořistí? Co bude jíst? A jakou roli v celém příběhu sehraje duhový míč? Pohádka o štice Majdalence vás zahřeje u srdce. A díky nádherným ilustracím budete mít pocit, jako byste se vy sami ocitli pod hladinou. Pokud máte rádi přírodu, ryby a šťastné konce, je tato kniha přesně pro vás.

Rybářský zápisník FishNote

Na Google Play je ke stažení deník pro rybáře, naše aplikace, do kterého si můžete zapisovat nejen své úlovky, ale hlavně další detaily z lovu, jako stav vody, počasí, druh montáže, nástrahy, na který ten konkrétní den ryby zrovna dobře reagovaly…. Po čase, díky zápisníčku, nezapomenete na žádný detail, který vám pomohl k nějakému trofejnímu kusu a příště tak budete moci vše zopakovat! Přesnou statistikou a zapisováním všech důležitých údajů získáte do budoucna další pomůcku, která vám umožní se zlepšit a stát se opravdu úspěšným rybářem.