Rybářský rozcestník

Krtinec – skvělá zásobárna hlíny vhodné do zakrmovacích směsí

Krtince moc nepotěší milovníky anglických trávníků ani vášnivé zahrádkáře. Za to my rybáři lovící na řekách, především ve větším proudu, máme krtince moc rádi. Je to skvělá zásobárna jemné, lepivé hlíny, která se skvěle hodí do rybářských zakrmovacích směsí.

krtinec2Hlínukrtinec-článekkrtinec-lopatka-článek

Zkušení rybáři na proudných tocích běžně používají hlínu jako jednu z lepivých složek zakrmovacích směsí. Sportovní rybáři ji kupují, ale je to zbytečné. Hlína z krtinců udělá stejnou službu, jako ta kupovaná a přitom je úplně zadarmo.

Já osobně do zakrmovacích směsí na Labi přidávám hlínu vždy, když chytám s krmítkem. Hlínu využíváme jako složku krmení, co udrží směs u dna v proudné vodě. Jílovitější je lepší, ale já osobně mám nejraději hlínu z krtinců. Ta je jemná, krásně se nabírá i když je velké sucho.

TIP: Hlínu přidáváme do již hotové, namíchané a prosáté směsi.

Text i foto: Roman „Dědek“ Kováč

Podobný článek:

Nejčtenější články

Jak jednoduše opláchnout nafukovací člun

Kdo vozí k vodě nafukovací čluny, moc dobře ví, jak moc po vytažení z vody jsou špinavé, zvláště, pokud je rybář u vody déle a zažije nějakou tu bouřku. Hlavně na řekách se na spodní straně člunu usazuje kde co. A pokud zaprší, či parkujeme s člunem pod stromy, ani vnitřek člunu nebývá neposkvrněný. Kdo by pak chtěl vozit tuto hrubou špínu domů? 🙂

Co vše lze nastražit na přívěs háčku

Kromě klasického boilies, případně pelet lze na přívěs háčku nastražit kde co. Od červů, žížal, ale i jiné živé havěti také různě upravené pečivo, listy, květy či snítky trav nebo rákosu, ale také ovoce. A to nemluvím o sýrech a různých dalších dobrotách, co si rybář odtrhne u huby, aby zvýšil svoji šanci chytit nějakou tu pěknou rybu.

Pozvánka na Středočeskou juniorku v plavané

Místní organizace Nymburk pořádá ve dnech 24. – 25. 9. 2022 náborový závod Středočeská juniorka v plavané – podzimní kolo, který se koná na revíru Labe 21 a je určen věkovým kategoriím U15 a U20….