Rybářský rozcestník

Krtinec – skvělá zásobárna hlíny vhodné do zakrmovacích směsí

Krtince moc nepotěší milovníky anglických trávníků ani vášnivé zahrádkáře. Za to my rybáři lovící na řekách, především ve větším proudu, máme krtince moc rádi. Je to skvělá zásobárna jemné, lepivé hlíny, která se skvěle hodí do rybářských zakrmovacích směsí.

krtinec2Hlínukrtinec-článekkrtinec-lopatka-článek

Zkušení rybáři na proudných tocích běžně používají hlínu jako jednu z lepivých složek zakrmovacích směsí. Sportovní rybáři ji kupují, ale je to zbytečné. Hlína z krtinců udělá stejnou službu, jako ta kupovaná a přitom je úplně zadarmo.

Já osobně do zakrmovacích směsí na Labi přidávám hlínu vždy, když chytám s krmítkem. Hlínu využíváme jako složku krmení, co udrží směs u dna v proudné vodě. Jílovitější je lepší, ale já osobně mám nejraději hlínu z krtinců. Ta je jemná, krásně se nabírá i když je velké sucho.

TIP: Hlínu přidáváme do již hotové, namíchané a prosáté směsi.

Text i foto: Roman „Dědek“ Kováč

Podobný článek:

Nejčtenější články

Rybářský rozcestník.cz vyhlašuje soutěž o 20 vstupenek na FOR FISHING 2024!

15 ročník mezinárodního rybářského veletrhu FOR FISHING je za rohem. Koná se v termínu od 22. do 25. února 2024. Jsme rádi, že i letos se Rybářský rozcestník.cz stal mediálním partnerem této největší tuzemské akce pro rybáře konané kde jinde, než v areálu PVA v Praze v Letňanech. U příležitosti tohoto rybářského svátku vyhlašujeme soutěž o vstupenky na FOR FISHING 2024. Soutěž se bude konat na našich stránkách na Facebooku a to od 7.2. od 18:00 do 16.2.2024 do 18:00! Bližší podmínky soutěže se dozvíte po otevření tohoto článku.

Veletrh FOR FISHING uvítá první návštěvníky už ve čtvrtek 22. února 2024

Svátek všech rybářů a rybářek se nezadržitelně blíží, vystavovatelé už pomalu balí žhavé novinky, které na veletrhu představí, rybářské osobnosti dokončují přípravu svých přednášek, obří akvárko už je připraveno na výstavišti. Na co se můžete na veletrhu těšit a co byste si neměli nechat ujít?

Pozvánka na závody mládeže v RT do Příbrami

MO Příbram zve na náborové halové závody v rybolovné technice určené dětem a juniorům, které se konají 2. 3. 2024 v místní sportovní hale.