Rybářský rozcestník

Obal na plynovou láhev o objemu 10 kg

Kdo pravidelně jezdí k vodě a používá plynové bomby ví, že především v podzimních a zimních měsících, když přituhne, je venku pod 10 °C, ale i méně, plyn zlobí, nemá takový výkon, jako v letních měsících, když je okolní teplota mnohem a mnohem vyšší. Pak se hodí bombu uchovávat v teple. Ale jak to zařídit?

řehák-obalřehák-obalřehák-obal

Zima propan-butanu prostě nesvědčí, to je známá pravda. Lze to vyřešit naplněním lahví pouze propanem, což ale vychází poměrně dráž, než když používáme klasický propan-butan, tedy směs dvou plynů. Druhou možností je pořídit plynovým lahvím zateplený „obleček“.

Letos jsem požádal známého výrobce rybářských potřeb pana Řeháka, aby mě vyrobil zateplení pro velkou propan-butan láhev na 10 kg. Na menší plynové láhve si lze u něj v e-shopu pořídit zateplovací obal běžně, ale na ty velké, to po něm zatím nikdo nechtěl. Ani jsem ho nemusel moc přemlouvat a tak jsem po FOR FISHINGU 2024, obdržel dva obaly na velké plynové láhve. A funguje to! Už v brzkém jaru jsem vyrazil s mým bydlíkem (karavanem) k vodě a s plynem nebyl sebemenší problém.

Zateplený oba určitě pomůže…

Vřele doporučuji si obal na plynovou láhev pořídit. Jak na ty menší, tak na ty velké. Rozhodně si pak můžete uvařit čaj, či oběd mnohem rychleji. A to teploučko od kamen…

Obal na plynové bomby od Jardy Řeháka si můžete objednat v jeho e-shopu, link zde: https://www.jrproducts.cz/.

Nejčtenější články

Houbička na mytí nádobí se hodí i na rybách!

Asi každý již držel v ruce houbičku na nádobí, i když se třeba vyhýbá kuchyni, jak jen může. Přesto se vyplatí si ji brát na ryby a to nejen na mytí nádobí. Můžeme ji použít třeba jako nosič vůní a chutí, nebo na ni lze dokonce chytat. Ovšem také se hodí jako pomocník při vyvážení krmení a nástrahy například s dálkově ovládanou lodičkou.

Použití PVA šňůrky (nitě) v praxi

PVA materiál (polyvinylalkohol) je pro rybáře velmi prospěšný. Vyrábějí se z něj totiž sáčky, punčochy, ale také pásky či šňůrky, které rybáři využívají na několik způsobů. Pomocí PVA sáčků či punčoch můžeme například dopravit na lovné místo přímo k háčku zakrmovací směs, pomocí šňůrek pak lze zafixovat nástrahy nebo dokonce části koncových sestav tak, aby se během nahazování nezamotaly, což rybáři zajistí jistotu, že má nastraženo přesně podle jeho představ a záběr může být velmi reálný. Dnes se ale zaměříme právě na PVA šňůrky a možnosti, jak je u vody využít.

Pozvánka na dětské závody do Příbrami

Místní organizace Příbram pořádá dětské náborové rybářské závody, které se konají 6. 10. 2024 na rybníku Horní Obora….