Rybářský rozcestník

Nastříhané žížaly na menším háčku

Už se vám někdy stalo, že vám na háčku navléknutou žížalku něco okusovalo a vy ne a ne dobře seknout a vytáhnout rybu z vody? Určitě ano. Zkušení rybáři vědí, že to většinou dělají drobnější ryby jako menší okouni, sumečci američtí či ježdíci. Ovšem také například menší cejni si rádi pochutnávají na žížalách. Máme tu jednoduchou radu, jak přijít na kloub těm potvůrkám, co si beztrestně pochutnávají na vašich žížalách.

ježdík-obecný-labe-září-2019-3sumec-velký-33cm-labe-září-2019-2duble-cejn-velkynastříhanéokoun-zari-2017

V jednoduchosti je krása. Prostě stačí zmenšit háček, zjemnit návazec a silnější žížaly nastříhat na menší kousky. Stačí asi 1 cm dlouhé.

Nastříhaná kousky žížaly na menším háčku, to je cesta, jak proměnit jemné záběry…

Po zjemněním návazce a zmenšením sousta se většinou úspěch okamžitě dostaví. Začnete proměňovat své záběry a poměrně rychle zjistíte, co že vám vlastně okusuje žížaly na háčku. Jak jsem psal v úvodu, většinou jsou to menší druhy ryb, ale také mimina těch větších. Například sumec velký, tedy jeho roční potomstvo velice rádo okusuje žížaly na háčku. Ale to platí i pro okouny nebo například cejny.

Nejčtenější články

První chytání, aneb, co musí udělat rybář, než začne chytat

Máme platné rybářské dokumenty, doma jsme si udělali přípravu a vše potřebně nachystali k vodě, včetně svačiny a pití a právě jsme dorazili k vodě … co vše předchází chytání? Hodíme hned silon s návnadou do vody a začneme? Rozhodně ne!

Kačení máma, opeřený Rambo a Terminátor v jednom

O letošní letní výpravě na Sumce se s námi u vody skamarádila kačení rodinka, máma a její čtyři mladé. My je krmili, oni nás obšťastňovali svojí přítomností. Běda jiným kačenám, které nás chtěli také navštívit. Ty naše kačení máma hnala tak urputně, že z ní šel až strach.

Prodloužení vlasového přívěsu pro boilie pomocí zarážky

Každý, kdo chytá ryby na boilies koule navléknuté na přívěsu háčku, zažil situaci, že měl přívěs pod háčkem kratší, než by zrovna potřeboval. Je více možností, jak tento problém vyřešit. Asi nejednodušší je mít v zásobě různě dlouhé zarážky.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím