Rybářský rozcestník

Nastříhané žížaly na menším háčku

Už se vám někdy stalo, že vám na háčku navléknutou žížalku něco okusovalo a vy ne a ne dobře seknout a vytáhnout rybu z vody? Určitě ano. Zkušení rybáři vědí, že to většinou dělají drobnější ryby jako menší okouni, sumečci američtí či ježdíci. Ovšem také například menší cejni si rádi pochutnávají na žížalách. Máme tu jednoduchou radu, jak přijít na kloub těm potvůrkám, co si beztrestně pochutnávají na vašich žížalách.

ježdík-obecný-labe-září-2019-3sumec-velký-33cm-labe-září-2019-2duble-cejn-velkynastříhanéokoun-zari-2017

V jednoduchosti je krása. Prostě stačí zmenšit háček, zjemnit návazec a silnější žížaly nastříhat na menší kousky. Stačí asi 1 cm dlouhé.

Nastříhaná kousky žížaly na menším háčku, to je cesta, jak proměnit jemné záběry…

Po zjemněním návazce a zmenšením sousta se většinou úspěch okamžitě dostaví. Začnete proměňovat své záběry a poměrně rychle zjistíte, co že vám vlastně okusuje žížaly na háčku. Jak jsem psal v úvodu, většinou jsou to menší druhy ryb, ale také mimina těch větších. Například sumec velký, tedy jeho roční potomstvo velice rádo okusuje žížaly na háčku. Ale to platí i pro okouny nebo například cejny.

Nejčtenější články

Lov kaprů tzv. „na trhačku“ (pomocí kolíčků na prádlo)

Kapry metodou trhačky, tzv. „na kolíčky“, chytáme z několika důvodů. Především všude tam, kde je hodně silný proud a máme problém udržet své montáže pěkně v klidu u dna na námi zvoleném místě. Dalším důvodem může být hodně nečistot plovoucích jak na hladině, tak pod ní, například po bouřích, velkých lijácích a podobně. Vlasec vedený vzduchem nad vodou totiž není strhávaný proudem a nepořádek unášený vodou se na něj nemá jak zachytit.

Swinger nahrazený kolíčkem na prádlo a gumou

Nahradit rozbitý swinger kolíčkem na prádlo a gumou napadlo mého kamaráda poměrně nedávno. V nouzi si prostě rybář musí umět poradit. Ovšem všechny nás šokovalo, že celý systém pak fungoval lépe, jako s klasickým swingerem.

Velké sousto z kukuřice pro větší kapry

Velké sousto vyselektuje drobnější ryby a tak záběr přijde jen od většího kusu. To docílíme použitím více kukuřic najednou napíchnutých na přívěs háčku s očkem uvázaného pomocí bezuzlového vázání …

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím