Rybářský rozcestník

Mámo, táto, chci začít rybařit. Rodičové, teď je ten správný čas!

Jako každý rok i letos, na začátku školního roku, jsou otevírány po celém Česku Českým rybářským svazem, z.s. dětské rybářské kroužky mládeže, kde získávají děti nejen vztah k přírodě, ale i praxi v různých rybolovných technikách, znalosti flory a fauny, a tak nacházejí i jiné možnosti a aktivity, jak trávit volný čas, než sedět u televize nebo hrát hry na počítači. V celém ČRS je registrováno na 700 takových rybářských kroužků, které navštěvují děti od počátku školní docházky až do 18 let. Rodiče neváhejte a přihlaste své dítě do „rybařáku“!

Jak se tedy stát rybářem?

Pro děti a jejich rodiče je to dnes poměrně snadné. U velkého počtu místních rybářských organizací jsou vedeny i kroužky pro děti. Ty jsou skvělé ze dvou důvodů. Za prvé se v nich děti naučí řádnému chování u vody, rozpoznávat jednotlivé ryby, ale i navazovat háčky a další dovednosti tak potřebné pro lov ryb. Další nespornou výhodou je, že děti na konci kroužku, z jara, udělají zkoušky, a pak dostanou platný rybářský lístek, takže když vyrazí k vodě, nejsou to pytláci, ale mladí, nadějní rybářští elévi.

Pokud jste se tedy páni rodičové rozhodli, že vyhovíte přání svého dítka, stačí dnes kliknout na internetu na rybářské organizace v místě vašeho bydliště a jistě v některé povedou dětský rybářský kroužek, kam pak můžete svého syna nebo dcerku přihlásit.

Seznam všech rybářských kroužků podle krajů najdete zde: Kroužky dle krajů

Více informací také zde: https://www.rybsvaz.cz/?page=rada/odd_sport_mladez/serial/serial

Nejčtenější články

Houbička na mytí nádobí se hodí i na rybách!

Asi každý již držel v ruce houbičku na nádobí, i když se třeba vyhýbá kuchyni, jak jen může. Přesto se vyplatí si ji brát na ryby a to nejen na mytí nádobí. Můžeme ji použít třeba jako nosič vůní a chutí, nebo na ni lze dokonce chytat. Ovšem také se hodí jako pomocník při vyvážení krmení a nástrahy například s dálkově ovládanou lodičkou.

Použití PVA šňůrky (nitě) v praxi

PVA materiál (polyvinylalkohol) je pro rybáře velmi prospěšný. Vyrábějí se z něj totiž sáčky, punčochy, ale také pásky či šňůrky, které rybáři využívají na několik způsobů. Pomocí PVA sáčků či punčoch můžeme například dopravit na lovné místo přímo k háčku zakrmovací směs, pomocí šňůrek pak lze zafixovat nástrahy nebo dokonce části koncových sestav tak, aby se během nahazování nezamotaly, což rybáři zajistí jistotu, že má nastraženo přesně podle jeho představ a záběr může být velmi reálný. Dnes se ale zaměříme právě na PVA šňůrky a možnosti, jak je u vody využít.

Pozvánka na dětské závody do Příbrami

Místní organizace Příbram pořádá dětské náborové rybářské závody, které se konají 6. 10. 2024 na rybníku Horní Obora….