SEVERNÍ ČECHY – I letos nebezpečí číhá na všechny, kteří se pohybují v lesním porostu. Na člověka i zvířata může útočit kloš jelení, neboli létající klíště.
Opakuje se to každý rok. Létající klíště (nejedná se přímo o klíště, hmyz je mu vzhledem podobný) není přenašečem encefalitidy či boreliózy, avšak člověka může nakazit bartonellou a tularémií. Navíc „kousanec“ bolí.
Více se dozvíte po kliknutí na okno Facebooku!
Závod pořádá spolek Rybáři dětem zastoupený panem Michalem Melagou. Závodu se zúčastní třicet týmů z Českého rybářského svazu, přičemž každý závodník bude mít platný rybářský lístek a povolenku k lovu ryb. Lov bude probíhat dle platného rybářského řádu ČRS a každá ulovená ryba bude po zdokumentování s největší šetrností vrácena zpět vodě. Místo konání závodu: Labe – revír 411050 (od kanálu do Proboštských jezer po Boreckou tůň).
Na Novomlýnské nádrži se pořádá již pátý ročník Evropského šampionátu v lovu kaprů „Stairs2Hell“. Jejím pořadatelem je společnost European Carp Fishing Association, která se organizací závodů zabývá již řadu let, ve spolupráci s Moravským rybářským svazem a Povodím Moravy. V čele této společnosti stojí manažerka projektu Tereza Asterová, na závodech dále spolupracují ambasador projektu, známý rybář Jakub Vágner a zkušení organizátoři, rybáři a ředitelé závodů, Petr Šurek a Vít Černý. Tento závod má tradici již od roku 2017 a letos se ho účastní 100 tříčlenných týmů z celé Evropy. Vítěz získá 500 000 Kč a věcné ceny v hodnotě přes 200 000 Kč. Jednou z hlavních myšlenek závodu je podpora mladých rybářů při jejich cestě k úžasnému koníčku, proto pořadatel poskytuje dar rybářského vybavení v hodnotě 200 000 Kč na chod dětských rybářských kroužků v rámci Moravského rybářského svazu. Tímto je tento závod naprosto unikátní v rámci celosvětového měřítka.
Ten kdo pravidelně chytá na nástražní rybky ví, že rybářskou stráž často zajímá jejich původ. Zda je má rybář zapsané v povolence, či zda nemá a kde je tedy získal. Často pak požadují po rybáři důkaz o legálním získání těchto ryb. Mají ale na to právo?
Tento fígl používali již staří labští rybáři na začátku minulého století. Jde o to rohlík napařit vodou, do které dáme několik stonků libečku, po vylisování pak nakrájený rohlík s listy čerstvého libečku ještě skladujeme.
Použití toustového chleba na rybách jsem si zamiloval. Jde totiž o atraktivní nástrahu pro téměř všechny býložravé druhy ryb, tedy například karasy, cejny, plotice, tlouště, ale také kapry. Ale jak ho nastražit, aby na háčku, případně i na vlasu pod ním, vydržel co nejdéle? Možností je mnoho, vyzkoušejte některé naše tipy.
Nedávno jsem měl možnost strávit několik dní na pískovně u Poděbrad, kam mě pozval předseda SÚS Dušan Hýbner. Uskutečnili se tam totiž rybářské závody, konkrétně klání „O pohár předsedy Středočeského územního svazu“. Po samotných závodech jsem měl pak možnost čtyři dny zůstat v tomto krásném prostředí a také si zachytat. Hned první den jsem zažil setkání nejen s pěkným kaprem, ale především s úžasným jeseterem měřícím více jak 1 metr. A to jsem netušil, že si během mého pobytu, na této vodní ploše, vytáhnu ještě další dva metrové jesetery.
Langer MediaNet s.r.o.
Chábory 5, 518 01 Podbřezí
IČO: 04732090, DIČ: CZ04732090
Kontakt: 775 684 842
rybarskyrozcestnik(@)seznam.cz
Copyright 2022 ©Rybářský rozcestník. Všechna práva vyhrazena.
Kopírování jakékoliv části webu není povoleno bez souhlasu autora.