Rybářský rozcestník

Korkové zátky od vína se dají v rybařině využít na mnoho způsobů

Korek patří od pradávna k oblíbenému materiálu výrobců rybářského náčiní. A není divu, je to skvělý materiál. Už vás ale napadlo použít korkové zátky od vína a využít je při lovu ryb? Ano, existuje snad stovky možností, jak je využít při chytání ryb. Z korkových „špuntů“ lze vyrobit splávek, použít je na vláčení, využít na skladování jehel… fantazii rybáře se prostě meze nekladou!

korekkorekkorekkorekOlůvkoVýrobaHokejkaHokejkakorek-plovák-návazec-vláčení-jig-guma11

Poprvé, kdy jsem korkovou zátku od vína použil, bylo v dávných dobách, kdy jsem si z ní vyrobil šikovného „policajta“. Od té doby však nutnost improvizovat přestala být nutností rybáře. Po revoluci se roztrhl pytel s rybářskými obchody, které začaly prodávat stovky, ba tisíce „udělátek“ pro rybáře, což ostatně platí dodnes. Korek tak zastínily výrobky dovážené z celého světa a rybář tak už neměl potřebu si vyrábět nějaké ty pomůcky na koleně doma.

Ovšem my kutilové si rádi doma prostě něco vyrábíme! Nemluvě o tom, že tím také často dost ušetříme. Asi nejlepší využití korku je dnes pro mě na zapíchání a přechovávání prošívacích jehel. Ty v korku dobře drží, netupí se, vždy je najdu, když je v krabičkách hledám.

Dalším mým oblíbeným využitím zátek od vína je vyrobit si z nich různé plováky. Je mnoho rybářských metod, kdy plovák hraje významnou roli při jejich využití. Například při lovu ve vodním sloupci na velkých hloubkách bývá plovák neocenitelnou pomůckou. Také pomocí korku a vodící trubičky lze chytat dravce u dna a nahradit tímto různé podvodní splávky.

Naposledy jsme si s kamarádem vyrobily mini tyčovky, říkáme jim plováky s vodící trubičkou, protože jak každý rybář určitě ví, tyčové bójky mají v rybářském řádu jasně dané rozměry. :). Hodí se na lov menších dravých ryb, například okounů, stejně tak na daleké hody a lov bílé ryby z hladiny, nebo kousek pod ní, tedy především při cíleném lovu kaprů a amurů.

Na internetu, například na Instagramu, lze najít opravdu někdy až prapodivné výtvory z korku určené pro lov ryb.

Články k tématu:

Video k tématu:

A co vy a korek, tedy přesně korkové zátky od vína, také je občas použijete? Klidně nám pod článek na Facebook nahrajte obrázky, ty vaše oblíbené vychytávky z korkových zátek.

Nejčtenější články

Chcete se seznámit u vody na rybách? Na Fecebooku lze najít dokonce dvě rybářské seznamky!

Pokud hledáte svou životní lásku, nebo jen kamarádku či parťáka na ryby, lze na Facebooku sledovat jednu ze dvou rybářských seznamek. Třeba právě tam poznáte toho správného parťáka na ryby a je jedno, zda to bude kamarád či kamarádka či budoucí přítel či přítelkyně. Každopádně jde o skvělou možnost, jak se seznámit, aby jste u vody na rybách mohli sdílet své zážitky i s někým druhým.

Nová rubrika na našem webu: Karavan fishing – nejen po Česku s postelí na kolečkách na rybách

Na našem webu Rybářský rozcestník.cz jsme pro všechny milovníky rybaření a karavaningu vytvořili novou rubriku! Jde o články jak pro začínající rybáře, co si sebou na rybářské výpravy vozí postel na kolečkách, tak i pro zkušené pardy, co si rybaření s „bydlíkem“ užívají již léta.

Ořezáním boilie zrychlíte jeho poločas rozpadu

Pokud marně čekáme na záběr při lovu na boilies, nebo, chceme-li urychlit zájem ryb o nástrahu pod háčkem, někdy stačí jen boilie pod háčkem ořezat. Zrychlíme tak poločas rozpadu boilies, uvolňování látek do okolí a někdy dokážeme tímto drobným zásahem přemluvit k záběru zkušenější ryby, které s běžnými tvary, tedy v tomto případě koulí, mají špatné zkušenosti.