Rybářský rozcestník

Výrobce iBite začal na český trh dodávat geniální led světýlka určená na špičku prutu

Každý zkušený rybář ví, že při lovu na feeder je třeba dobře vidět reakce špičky prutu. Během dne to není problém, ale co v noci? Například při chytání candátů, mníků, ale i dalších ryb aktivních za tmy je přímo nezbytné vidět dobře veškeré akce špičky prutu. Již léta na rybářském trhu existují chemická světla, která ale mají své omezení, především pak dobu, po kterou svítí tak jasně, že je opravdu vidět každá akce. Vydrží svítit den, či dva, ale pak je třeba je vyměnit. Na rybářském trhu se objevila nová světýlka určená na špičku prutu, která ale nejsou chemická, nýbrž ledková, na baterky. Ta vydrží svítit několik dní a spolu s náhradními bateriemi nebo nabíječkou dokonce i celou sezónu, či několik sezón.

ibit-ibit-ibit-

Technologická novinka – LED světlo s adaptérem na feederovou špičku je skvělá novinka nejen pro milovníky lovu na feeder. Díky integrovanému držáčku se připíná na špičku, kde dokáže svítit, díky možnosti výměny baterie, prakticky neomezenou dobu.

V základním balení je 435 baterie, která zaručuje výrobku aspoň 40 hodin životnost, ale díky možnosti dokoupení baterií, může tato pomůcka pracovat dny i roky.

Na českém rybářském trhu se objevily dokonce nabíječky na baterie pro LED světýlka. Jde sice o jiného výrobce, také jiné délky baterií, ale pokud si nakoupíte baterie k nabíječce, která mimochodem vypadá jako USB flash disk, budou tyto baterie pasovat i do iBite světélek.

Jinak baterie samotné se dají také dokoupit, cena je dobrá, kolem 35 Kč za kus, takže pro ty, co zase tak často v noci nechytají, jim bude stačit na sezónu jedna nebo dvě náhradní baterie a dobíječku si pak ani nemusí kupovat.

Testovali jsme životnost baterií a pokud je ráno po nočním lovu vypnete a zapnete až těsně před setměním, můžete na jednu baterii chytat klidně i více jak dva týdny!

A síla světla? Svítí opravdu hodně, ale neoslňují, záleží také na barvě, kterou si zvolíte. Existují žluté, zelné, nebo červené varianty.

Firma iBite dodává i jiná světýlka, například s koncovými očky pro kapraře, také LED světélka na splávky… ale o těchto novinkách zase někdy příště!

Nejčtenější články

Chcete se seznámit u vody na rybách? Na Fecebooku lze najít dokonce dvě rybářské seznamky!

Pokud hledáte svou životní lásku, nebo jen kamarádku či parťáka na ryby, lze na Facebooku sledovat jednu ze dvou rybářských seznamek. Třeba právě tam poznáte toho správného parťáka na ryby a je jedno, zda to bude kamarád či kamarádka či budoucí přítel či přítelkyně. Každopádně jde o skvělou možnost, jak se seznámit, aby jste u vody na rybách mohli sdílet své zážitky i s někým druhým.

Nová rubrika na našem webu: Karavan fishing – nejen po Česku s postelí na kolečkách na rybách

Na našem webu Rybářský rozcestník.cz jsme pro všechny milovníky rybaření a karavaningu vytvořili novou rubriku! Jde o články jak pro začínající rybáře, co si sebou na rybářské výpravy vozí postel na kolečkách, tak i pro zkušené pardy, co si rybaření s „bydlíkem“ užívají již léta.

Ořezáním boilie zrychlíte jeho poločas rozpadu

Pokud marně čekáme na záběr při lovu na boilies, nebo, chceme-li urychlit zájem ryb o nástrahu pod háčkem, někdy stačí jen boilie pod háčkem ořezat. Zrychlíme tak poločas rozpadu boilies, uvolňování látek do okolí a někdy dokážeme tímto drobným zásahem přemluvit k záběru zkušenější ryby, které s běžnými tvary, tedy v tomto případě koulí, mají špatné zkušenosti.