Rybářský rozcestník

Korková PopUp falešná nástraha na sumce

Díky korku v sestavě pelet na přívěsu háčku můžeme i sumčí návazec s peletami postavit tzv. „na panáčka“, jako se to dělá při chytání kaprů s boilies koulemi.

korek

I u sumců nám jde o to, aby ryba naši nástrahu na háčku, nebo v tomto případě, na přívěsu háčku nepřehlédla. Stačí kousek korku umístit na konec sestavy pelet a máme takovou PopUp falešnou peletu.

Kousek korku a korková PopUp falešná nástraha je na světě…

Při chytání sumců na položenou na pelety je toto jedna z možností, jak sumce zaujmout. Rozhodně stojí tato vychytávka za vyzkoušení!

Návod na jednoduchou montáž na sumce s přívěsnou smyčkou najdete zde: Jednoduchý návazec na sumce s háčkem a přívěsovou smyčkou

Text i foto: Jiří Langer, Rybářský rozcestník.cz

Nejčtenější články

Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?

Kde vzít masné červy, když je rybář zapomene doma

Masní červi rozhodně patří mezi nejoblíbenější nástrahu především plavačkářů, ale i rybářů chytající například s feederovými pruty. Právě na menší ryby jde o dokonalou nástrahu. Ovšem co si počít, když je zapomeneme doma?