Jak už to bývá, co se dá koupit v obchodech poměrně ze velké peníze, si doma můžeme vyrobit sami. To platí také pro korkové boilies, které je na výrobu sice pracné, ale výsledek pak stojí za to! Ovšem dnes si ukážeme něco jiného, klasické potápivé boilie, které si přetvoříme na poloplovoucí, nebo přímo plovoucí, tedy pop up boilie. Bude nám stačit potápivé boilie a korek od vína.
Je to jednoduché, vezmeme si boilie, do něj nejprve menším vrtákem, pak i větším vytvoříme otvor, do kterého pak nasuneme váleček, nebo klínek korku z láhve od vína. Z obou stran zakrojíme a máme hotovo. Ovšem z praxe vím, že nejprve chce vyzkoušet, zda boilie námi upravené vůbec plave. Jde nejen o materiál, z kterého je udělané, ale také o průměr otvoru a velikost korku. To vše má vliv, zda se boilie ve vodě bude jen mírně vznášet nadednem, případně i plavat a stoupat do vyššího vodního sloupce.
Na trhu existují korkové kuličky, které lze nadipovat a přivázat na přívěs háčku spolu s klasickým boilie, i tak si můžeme pomoci. Mimochodem korkové kuličky se dají také využít na domácí výrobu pravých korkových boilies! Zde je receptura: Domácí pop up boilis s korkovou výplní
Hodně záleží také na tvrdosti boilies, ne každé se hodí na vyvrtání … některé koule se rády rozpadají …
Suma sumárum
Hodně záleží také na tvrdosti boilies, ne každé se hodí na vyvrtání! Musíte nejprve vyzkoušet, které je tak tvrdé, že se nechá provrtat a přitom se nebude rozpadat. Také si nejprve předvrtejte díru nejprve menším vrtákem, pak teprve tím větším …. boilie, co stejně nebude plavat je třeba předělat, vyvrtat větší průměr a dát silnější špalíček korku.
A nakonec důležité doporučení. Rozhodně vyzkoušejte svůj výtvor u břehu před tím, než nahodíte, aby vámi vytvořené boilie opravdu plavalo! Je dobré vědět, jak moc je koule nadnášená a zda vůbec se vám bude houpat někde nadednem, nebo jen bude ležet na dně, pak to celé vaše úsilí by bylo k ničemu, i když to neznamená, že nebudete mít záběr! 🙂