Rybářský rozcestník

Dipování boilies či pelet

Potřebujeme-li nadipovat během dne jednu či dvě nástrahy, stačí je již navlečené na přívěsu háčku jednoduše namočit přímo v dipu, ovšem více kuliček je lepší dipovat buď pomocí sáčku se zipem, nebo v nějaké vhodné menší krabičce po potravinách. Skvělé jsou například krabičky ze salátů, co se prodávají ve velkých supermarketech.

NadipovanéSáčekRůzné

Pokud chceme dipovat větší množství boilies či pelet, prostě je nadipujeme přímo v sáčku, tedy pokud má sáček tzv. zip. Jinak je lepší najít si vhodnou, dostatečně velkou, nádobu s uzávěrem, například od gastro sýrů, instantních gastro polévek apod. Skvělé jsou také různě velké kbelíčky od barev, sáder … Boilies či pelety do kbelíků nasypeme a zalijeme dipem … důkladně uzavřené se dají dobře převážet bez rizika, že se vám dip rozlije všude po autě.

Nadipované koule boilies ve skleničce od přesnidávky

Jak jsem psal v úvodníků, jednu či dvě nástrahy stačí vymáčet v dipu chvíli před tím, než montáž nahodíme do vody. Ovšem chcete-li boilies či pelety důkladně nadipovat, je lepší je nechat v dipu delší čas. Pak menší množství nástrahy můžeme například dipovat v menším sáčku se zipem, nebo ve vhodné umělohmotné krabičce, například od salátů. Také skleničky od dětské výživy jsou skvělé!

Sáček s nadipovanými kuličkami boilies se dají schovat zpět do původního obalu k dalším koulím

Obecně vůbec různé potravinové obaly jsou pro nás rybáře skvělé. Já osobně rád používám obaly od zmrzliny, salátové krabičky a pak také různě velké kbelíky od barev a nátěrů. Když je důkladně umyjeme, pro skladování nástrah jsou naprosto dokonalé.

Různé umělohmotné krabičky od potravin

Text i foto: Jiří Langer, Rybářský rozcestník.cz

Nejčtenější články

Houbička na mytí nádobí se hodí i na rybách!

Asi každý již držel v ruce houbičku na nádobí, i když se třeba vyhýbá kuchyni, jak jen může. Přesto se vyplatí si ji brát na ryby a to nejen na mytí nádobí. Můžeme ji použít třeba jako nosič vůní a chutí, nebo na ni lze dokonce chytat. Ovšem také se hodí jako pomocník při vyvážení krmení a nástrahy například s dálkově ovládanou lodičkou.

Použití PVA šňůrky (nitě) v praxi

PVA materiál (polyvinylalkohol) je pro rybáře velmi prospěšný. Vyrábějí se z něj totiž sáčky, punčochy, ale také pásky či šňůrky, které rybáři využívají na několik způsobů. Pomocí PVA sáčků či punčoch můžeme například dopravit na lovné místo přímo k háčku zakrmovací směs, pomocí šňůrek pak lze zafixovat nástrahy nebo dokonce části koncových sestav tak, aby se během nahazování nezamotaly, což rybáři zajistí jistotu, že má nastraženo přesně podle jeho představ a záběr může být velmi reálný. Dnes se ale zaměříme právě na PVA šňůrky a možnosti, jak je u vody využít.

Pozvánka na dětské závody do Příbrami

Místní organizace Příbram pořádá dětské náborové rybářské závody, které se konají 6. 10. 2024 na rybníku Horní Obora….