Rybářský rozcestník

Atraktory ve spreji

Atraktory ve spreji jsou šikovnou variantou, jak neplýtvat s drahými posilovači při jejich použití. Díky jejich mechanismu nejen že rybář šetří drahocennou tekutinu, ale sprejem dokáže zacílit a zatraktivnit přesně to místo, nebo tu část nástrahy, kterou je potřeba. Ideální jsou atraktory ve spreji na zatraktivnění samotné nástrahy nebo například zakrmovací směsi již vtlačené v krmítku.

atraktor

A v čem je největší výhoda atraktorů ve spreji?

Lze s nimi postříkat jen konkrétní místo například na krmítku, i drobnou nástrahu, zbytečně se pak neplýtvá atraktorem tak, jako když ho dávkujeme z klasické lahvičky a většinou nám z ní vyteče větší množství, než jsme původně chtěli. Další velkou výhodou je fakt, že i při pádu, i když nejsou zavřené, ze spreje atraktor prostě neunikne. I ruce zůstávají čisté, pokud používáme sprejové dávkovač.

Atraktory ve spreji jsou opravdu šikovnou pomůckou každého zkušeného rybáře.

Druhy atraktorů ve spreji:

I atraktory ve spreji se vyrábějí v mnoha chutích a barvách a to jak pro kaprovité ryby, tak i pro dravce. Ano, kdo nevěděl i při chytání sumců či štik lze v arzenálu rybářských obchodů najít atraktory určené právě na lov dravých ryb.

Nejčtenější články

Jak jednoduše opláchnout nafukovací člun

Kdo vozí k vodě nafukovací čluny, moc dobře ví, jak moc po vytažení z vody jsou špinavé, zvláště, pokud je rybář u vody déle a zažije nějakou tu bouřku. Hlavně na řekách se na spodní straně člunu usazuje kde co. A pokud zaprší, či parkujeme s člunem pod stromy, ani vnitřek člunu nebývá neposkvrněný. Kdo by pak chtěl vozit tuto hrubou špínu domů? 🙂

Co vše lze nastražit na přívěs háčku

Kromě klasického boilies, případně pelet lze na přívěs háčku nastražit kde co. Od červů, žížal, ale i jiné živé havěti také různě upravené pečivo, listy, květy či snítky trav nebo rákosu, ale také ovoce. A to nemluvím o sýrech a různých dalších dobrotách, co si rybář odtrhne u huby, aby zvýšil svoji šanci chytit nějakou tu pěknou rybu.

Bonduelle Gold Chilli – kukuřice nejen do chladné podzimní vody

Zkušeným rybářům asi nemusím vysvětlovat, že právě nakládaná kukuřice Bonduelle nejlépe přemlouvá kaprovité ryby k záběru a to jak bílou rybu, tak i kapry a amury. Ale už jste vyzkoušeli chytat ryby na Bonduelle Gold Chilli, tedy ostrou variantu této nakládané kukuřice?