Rybářský rozcestník

Atraktory ve spreji

Atraktory ve spreji jsou šikovnou variantou, jak neplýtvat s drahými posilovači při jejich použití. Díky jejich mechanismu nejen že rybář šetří drahocennou tekutinu, ale sprejem dokáže zacílit a zatraktivnit přesně to místo, nebo tu část nástrahy, kterou je potřeba. Ideální jsou atraktory ve spreji na zatraktivnění samotné nástrahy nebo například zakrmovací směsi již vtlačené v krmítku.

atraktor

A v čem je největší výhoda atraktorů ve spreji?

Lze s nimi postříkat jen konkrétní místo například na krmítku, i drobnou nástrahu, zbytečně se pak neplýtvá atraktorem tak, jako když ho dávkujeme z klasické lahvičky a většinou nám z ní vyteče větší množství, než jsme původně chtěli. Další velkou výhodou je fakt, že i při pádu, i když nejsou zavřené, ze spreje atraktor prostě neunikne. I ruce zůstávají čisté, pokud používáme sprejové dávkovač.

Atraktory ve spreji jsou opravdu šikovnou pomůckou každého zkušeného rybáře.

Druhy atraktorů ve spreji:

I atraktory ve spreji se vyrábějí v mnoha chutích a barvách a to jak pro kaprovité ryby, tak i pro dravce. Ano, kdo nevěděl i při chytání sumců či štik lze v arzenálu rybářských obchodů najít atraktory určené právě na lov dravých ryb.

Nejčtenější články

NONSTOP revíry 2021 – revíry, na kterých lze chytat 24 hodin

Oblíbenost nonstop revíru u rybářů každým rokem stoupá a není divu. Každý zkušený rybář ví, že právě v nočních hodinách může přijít opravdový trofejní úlovek. Ovšem revíry, kde se může chytat 24 hodin má každý kraj jen několik. Tady je jejich seznam.

Jak správně namotat vlasec či pletenku na naviják

I když jde o článek pro začínající rybáře, ze zkušenosti vím, že i mnoho rybářů, co chytají již mnoho let, neumí správně namotat vlasec či pletenku na cívku navijáku. Existuje totiž pár důležitých kroků, jak správně na to a neměl by se ani jeden z nich podcenit či dokonce vynechat.

Kouzla s tygřím ořechem, aneb jak docílit, aby tygří ořech kapři našli

Tygří ořech patří stále více k těm nejoblíbenějším návnadám zkušených kaprařů. Ti nejzkušenější pak na něj také chytají. Tygří ořechy se dají prezentovat rybám jen tak, položené na dně, nebo je lze mírně přizvednou či dokonce nechat plavat jako Pop UP nástrahu, aby je kapři či amuři určitě nepřehlédli.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím