Rybářský rozcestník

Linfit smyčka

Smyčka, kterou používají především muškaři. Jde o velmi pevnou a bezpečnou smyčku, na kterou lze přivázat háček nebo zátěž. Jde vlastně o kombinaci alpského motýlka a zámkového uzlu. Je robustnější, ale pevnější, než klasické přívěsné smyčky.

Vytvoříme velký oblouk na vlasci v místě, kde chceme udělat příves, oblouk přehneme přes obě části vlasce, vzniknou nám dvě oka …

… každé oko přehneme zevnitř ven …

… pravou smyčku pak částečně překřížíme přes levou …

… obě ramena vlasce vedoucího ke smyčkám také překřížíme, viz obrázek, spodní část smyčky spodem protáhneme pod všemi částmi uzlu a prostrčíme oběma horními oky (cestu znázorňuje žlutá šipka) …

… uzel dotáhneme, je lepší ho před dotažením navlhčit …

… zatáhneme za oba konce a linfit smyčka je hotová.

Nejčtenější články

Houbička na mytí nádobí se hodí i na rybách!

Asi každý již držel v ruce houbičku na nádobí, i když se třeba vyhýbá kuchyni, jak jen může. Přesto se vyplatí si ji brát na ryby a to nejen na mytí nádobí. Můžeme ji použít třeba jako nosič vůní a chutí, nebo na ni lze dokonce chytat. Ovšem také se hodí jako pomocník při vyvážení krmení a nástrahy například s dálkově ovládanou lodičkou.

Použití PVA šňůrky (nitě) v praxi

PVA materiál (polyvinylalkohol) je pro rybáře velmi prospěšný. Vyrábějí se z něj totiž sáčky, punčochy, ale také pásky či šňůrky, které rybáři využívají na několik způsobů. Pomocí PVA sáčků či punčoch můžeme například dopravit na lovné místo přímo k háčku zakrmovací směs, pomocí šňůrek pak lze zafixovat nástrahy nebo dokonce části koncových sestav tak, aby se během nahazování nezamotaly, což rybáři zajistí jistotu, že má nastraženo přesně podle jeho představ a záběr může být velmi reálný. Dnes se ale zaměříme právě na PVA šňůrky a možnosti, jak je u vody využít.

Pozvánka na dětské závody do Příbrami

Místní organizace Příbram pořádá dětské náborové rybářské závody, které se konají 6. 10. 2024 na rybníku Horní Obora….