Rybářský rozcestník

Greedy Pig Rig

V překladu tento název znamení chamtivé prase. A není divu. Jde totiž o montáž, kdy na přívěsu háčku jsou umístěné čtyři koule, dvě potápivé a dvě Pop UP. Jde o tak velké sousto, že ho dokáže pozřít opravdu jen velký kapr. A tak je vlastně název Greedy Pig Rig opravdu docela trefný.

greedygreedygreedygreedy

Takto umístěné boilies na přívěsu háčku dokáže dokonale vyselektovat menší ryby a tak se hodí opravdu jen pro cílený lov těch největších ryb. Díky částečnému postavení koulí, tzv. na panáčka, se pak nástraha přímo podbízí větším rybám, aby ji nasáli. Samozřejmě, že vždy to nebude fungovat, ale občas si na takto prezentovanou montáž můžeme chytit opravdu trofejní kusy.

Bez boilies jehly to nepůjde!….

Co budeme potřebovat:

  • vhodná návazcová šňůra
  • gumová zarážka
  • broček o vhodné velikosti
  • háček s očkem (velikost 2,4 nebo 6)
  • 2 boilies koule potápivé + dvě PopUp nebo jedna Pop UP a pěnová koule
  • boilies jehla
  • kdo používá, smršťovací hadičku na krytí uzlu na háčku…

Dvě potápivé boilies, broček a jedna Pop UP koule a jedna pěnová….

Postup navázání:

Začínáme klasicky, na návazci uděláme malou smyčku, navlékneme gumovou zarážku a boilies, za dvě koule přiděláme broček, navlékneme návazec do háčku, zvolíme vhodnou délku přívěsu, háček přiděláme pomocí bezuzlového vázání, kdo dává, očko háčku zajistí smršťovací hadičkou, na konci návazce pak uděláme smyčku, nebo návazec můžeme ukončit obratlíkem. Stejně tak smyčku konce návazce můžeme opatřit přeslékací koncovou hadičkou. Prostě si návazec upravte, jak kdo má rád! 🙂

Nachystáno na opravdu velké kapry….

Tip: Místo koncové boilie koule můžeme zvolit kouli pěnovou a tu ještě vhodně nadipovat, nebo pěnovku zařadit mezi tři koule potápivé, pak celá sestava bude jen lehce nadnášena v místě, kde bude pěnovka zařazena.

 

Nejčtenější články

Háček v prstě, či jiné části těla, jak ho dostat ven?

Není větší nepříjemnosti u vody při chytání ryb, než když si rybář zarazí háček hluboko do prstu, či dokonce do jiné části těla. Pak je každá rada drahá, co v tu chvíli dělat. Zabalit nádobíčko a vyrazit ihned na pohotovost, nebo se pokusit háček si sám vytáhnout hned u vody? Ano, někdy si můžeme pomoci sami.

Výroba zakrmovacího praku z petláhve

Zakrmovací prak se používá především na dopravení koulí připravených z lepivé zakrmovací směsi na lovné místo. Je to šikovná pomůcka především pro kapráře. Dá se koupit, ovšem jeho cena je, ve většině rybářských obchodů, poměrně vysoká. Přitom se dá vyrobit téměř bez nákladů, jen z toho, co najdete doma.

Jak nastražit tvrdé pelety na háček, které nemají dírku?

Chytání na peletky je především u krátkodobého lovu ryb často úspěšnější, než na kuličky boilies, proto patří mezi oblíbené nástrahy. Ovšem jak je nastražit, když jsou moc tvrdé a nemají dírku, aby se mohly navázat na přívěs pod háček stejně, jako boilie koule?

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím