Rybářský rozcestník

Greedy Pig Rig

V překladu tento název znamení chamtivé prase. A není divu. Jde totiž o montáž, kdy na přívěsu háčku jsou umístěné čtyři koule, dvě potápivé a dvě Pop UP. Jde o tak velké sousto, že ho dokáže pozřít opravdu jen velký kapr. A tak je vlastně název Greedy Pig Rig opravdu docela trefný.

greedygreedygreedygreedy

Takto umístěné boilies na přívěsu háčku dokáže dokonale vyselektovat menší ryby a tak se hodí opravdu jen pro cílený lov těch největších ryb. Díky částečnému postavení koulí, tzv. na panáčka, se pak nástraha přímo podbízí větším rybám, aby ji nasáli. Samozřejmě, že vždy to nebude fungovat, ale občas si na takto prezentovanou montáž můžeme chytit opravdu trofejní kusy.

Bez boilies jehly to nepůjde!….

Co budeme potřebovat:

  • vhodná návazcová šňůra
  • gumová zarážka
  • broček o vhodné velikosti
  • háček s očkem (velikost 2,4 nebo 6)
  • 2 boilies koule potápivé + dvě PopUp nebo jedna Pop UP a pěnová koule
  • boilies jehla
  • kdo používá, smršťovací hadičku na krytí uzlu na háčku…

Dvě potápivé boilies, broček a jedna Pop UP koule a jedna pěnová….

Postup navázání:

Začínáme klasicky, na návazci uděláme malou smyčku, navlékneme gumovou zarážku a boilies, za dvě koule přiděláme broček, navlékneme návazec do háčku, zvolíme vhodnou délku přívěsu, háček přiděláme pomocí bezuzlového vázání, kdo dává, očko háčku zajistí smršťovací hadičkou, na konci návazce pak uděláme smyčku, nebo návazec můžeme ukončit obratlíkem. Stejně tak smyčku konce návazce můžeme opatřit přeslékací koncovou hadičkou. Prostě si návazec upravte, jak kdo má rád! 🙂

Nachystáno na opravdu velké kapry….

Tip: Místo koncové boilie koule můžeme zvolit kouli pěnovou a tu ještě vhodně nadipovat, nebo pěnovku zařadit mezi tři koule potápivé, pak celá sestava bude jen lehce nadnášena v místě, kde bude pěnovka zařazena.

 

Nejčtenější články

Jak jednoduše opláchnout nafukovací člun

Kdo vozí k vodě nafukovací čluny, moc dobře ví, jak moc po vytažení z vody jsou špinavé, zvláště, pokud je rybář u vody déle a zažije nějakou tu bouřku. Hlavně na řekách se na spodní straně člunu usazuje kde co. A pokud zaprší, či parkujeme s člunem pod stromy, ani vnitřek člunu nebývá neposkvrněný. Kdo by pak chtěl vozit tuto hrubou špínu domů? 🙂

Co vše lze nastražit na přívěs háčku

Kromě klasického boilies, případně pelet lze na přívěs háčku nastražit kde co. Od červů, žížal, ale i jiné živé havěti také různě upravené pečivo, listy, květy či snítky trav nebo rákosu, ale také ovoce. A to nemluvím o sýrech a různých dalších dobrotách, co si rybář odtrhne u huby, aby zvýšil svoji šanci chytit nějakou tu pěknou rybu.

Pozvánka na Středočeskou juniorku v plavané

Místní organizace Nymburk pořádá ve dnech 24. – 25. 9. 2022 náborový závod Středočeská juniorka v plavané – podzimní kolo, který se koná na revíru Labe 21 a je určen věkovým kategoriím U15 a U20….