Rybářský rozcestník

Greedy Pig Rig

V překladu tento název znamení chamtivé prase. A není divu. Jde totiž o montáž, kdy na přívěsu háčku jsou umístěné čtyři koule, dvě potápivé a dvě Pop UP. Jde o tak velké sousto, že ho dokáže pozřít opravdu jen velký kapr. A tak je vlastně název Greedy Pig Rig opravdu docela trefný.

greedygreedygreedygreedy

Takto umístěné boilies na přívěsu háčku dokáže dokonale vyselektovat menší ryby a tak se hodí opravdu jen pro cílený lov těch největších ryb. Díky částečnému postavení koulí, tzv. na panáčka, se pak nástraha přímo podbízí větším rybám, aby ji nasáli. Samozřejmě, že vždy to nebude fungovat, ale občas si na takto prezentovanou montáž můžeme chytit opravdu trofejní kusy.

Bez boilies jehly to nepůjde!….

Co budeme potřebovat:

  • vhodná návazcová šňůra
  • gumová zarážka
  • broček o vhodné velikosti
  • háček s očkem (velikost 2,4 nebo 6)
  • 2 boilies koule potápivé + dvě PopUp nebo jedna Pop UP a pěnová koule
  • boilies jehla
  • kdo používá, smršťovací hadičku na krytí uzlu na háčku…

Dvě potápivé boilies, broček a jedna Pop UP koule a jedna pěnová….

Postup navázání:

Začínáme klasicky, na návazci uděláme malou smyčku, navlékneme gumovou zarážku a boilies, za dvě koule přiděláme broček, navlékneme návazec do háčku, zvolíme vhodnou délku přívěsu, háček přiděláme pomocí bezuzlového vázání, kdo dává, očko háčku zajistí smršťovací hadičkou, na konci návazce pak uděláme smyčku, nebo návazec můžeme ukončit obratlíkem. Stejně tak smyčku konce návazce můžeme opatřit přeslékací koncovou hadičkou. Prostě si návazec upravte, jak kdo má rád! 🙂

Nachystáno na opravdu velké kapry….

Tip: Místo koncové boilie koule můžeme zvolit kouli pěnovou a tu ještě vhodně nadipovat, nebo pěnovku zařadit mezi tři koule potápivé, pak celá sestava bude jen lehce nadnášena v místě, kde bude pěnovka zařazena.

 

Nejčtenější články

Termíny vytírání ryb

Znalost měsíců, kdy se tře ten či onen druh ryb, se rozhodně hodí každému rybáři. Právě v době vytírání nemají ryby náladu na nic jiného, než právě na své milostné hrátky. Většinou nepřijímají potravu a tak chytnou rybu, která je právě ve tření, je téměř nemožné. Proto nemá smysl cíleně lovit ten druh, který se zrovna vytírá. Je pravda, že u ryb hájených jejich ochrana probíhá právě v době vytírání, což je logické a tak stejně v tu dobu máme zakázáno hájený druhy ryb chytat. Ovšem pozor. Například počasí některé roky může dobu vytírání opozdit, nebo naopak, při teplém jaru, urychlit. Ale jinak je tato tabulka poměrně přesná!

Základy lovu ryb pod ledem, tedy tzv. na dírkách

I přes stálé legislativní komplikace se v Česku najdou revíry, kde si lze legálně zachytat ve vyvrtaných dírách v ledu. Je to rybolovná technika, kterou každým rokem podlehne stále více rybářů, kteří se nechtějí smířit s tím, že jim mráz a ledová krusta brání využívat jiné, běžné techniky lovu ryb. Prostě někdo to doma u televize a krbu nevydrží ani v zimě! 🙂

NONSTOP revíry 2022

Na nonstop revíry vydává Ministerstvo zemědělství výjimky. Ano, je to tak, Český rybářský svaz nerozhoduje o revírech, na kterých se daný rok může chytat 24 hodin. To je v pravomoci MZe ČR. V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím