Rybářský rozcestník

Greedy Pig Rig na sumce

Tento návazec sestavený původně z potápivých a Pop Up boilies koulí byl v 80 letech minulého století hitem anglických kaprařů a tak není divu, že si ho posléze oblíbili i naši rybáři cíleně lovící velké kapry. Ovšem mírně modifikovaný se stal velmi oblíbený i u nás sumcařů při chytání vousáčů na pelety či boilies na položenou.

GreedyGreedy

U tohoto návazce jde o to selektovat menší ryby aby nástrahu nechaly rybám, co je chceme chytit, tedy v tomto případě menším sumcům. Pelety v tandemu působí jako příliš velké sousto pro menší kusy, zato sumci si s tímto soustem hravě poradí. Pop Up peleta na konci pak celou nástrahu mírně nadzvedává. I když na fotografii jsou dvě potápivé pelety a jedna umělá Pop up peleta, lze takto nastražit i více kusů pelet. Stejně tak přidáním další Pop Up pelety docílíme, že se celá sestava více postaví po nahození na dně lovného místa. Olovo v sestavě pak umožní, aby se díky větší mezeře mezi peletami část s Pop Up peletou lépe odlepila ode dna, zatím, co pelety potápivé za olovem zůstanou ležet na dně bez pozvednutí.

Co budete potřebovat na návazec?

  • návazec vhodný na sumce (silnější průměr s nosností na 50 i více kg)
  • sumcový háček s očkem č. 6 nebo i větší
  • gumová zarážka na přívěs vymezovací a zarážka koncová
  • vhodně velký broček

A jak to celé navážeme?

Z fotografií je to celé jasné. Bezuzlově navázaný sumcový háček s delším přívěsem, návazec ukončený smyčkou s pojišťovacím uzlem. Na přívěs pak navlékáme gumovou zarážku a dvě i více pelet potápivých a Pup Up peletu (umělou). Rozdělíme je bročkem buď potápivé od Pup Up, nebo jako je na obrázku, pokud chceme jen mírně konec sestavy přizvednout ode dna, potápivou, broček, zase potápivou peletu a pak Pup Up umělou peletu…

I když mluvíme o peletách a foto ukazuje také pelety, lze takto nastražit i velké boilies koule. Při cíleném lovu větších sumců volíme samozřejmě větší háček a případně i větší průměr pelet, ale mě se osvědčilo používat více menších pelet. Velkým peletám moc nefandím, ale to je na vkusu a zkušenostech každého rybáře, jakou velikost háčku zvolí a jaký průměr pelet či boilies.

Nejčtenější články

Od 12.4. mohou rybáři chytat ryby po celou povolenou denní dobu lovu

Díky ukončení nouzového stavu si rybáři oddechnou, konečně mohou opět vyrazit na výpravy i mimo svůj okres, kde mají trvalé bydliště, stejně tak strávit u vody celý čas, co jim umožňuje rybářský zákon.

Rybářská křížovka – sladkovodní i mořské ryby

Máme pro vás novinku z naší redakce, rybářskou křížovku. Vyzkoušejte si, jestli se vám podaří vyluštit všechny názvy ryb, co jsem do křížovky vložili. Jde o zkrácené názvy jak sladkovodních tak mořských ryb. Tak hurá, pusťte se do luštění.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím