Rybářský rozcestník

Greedy Pig Rig na sumce

Tento návazec sestavený původně z potápivých a Pop Up boilies koulí byl v 80 letech minulého století hitem anglických kaprařů a tak není divu, že si ho posléze oblíbili i naši rybáři cíleně lovící velké kapry. Ovšem mírně modifikovaný se stal velmi oblíbený i u nás sumcařů při chytání vousáčů na pelety či boilies na položenou.

GreedyGreedy

U tohoto návazce jde o to selektovat menší ryby aby nástrahu nechaly rybám, co je chceme chytit, tedy v tomto případě menším sumcům. Pelety v tandemu působí jako příliš velké sousto pro menší kusy, zato sumci si s tímto soustem hravě poradí. Pop Up peleta na konci pak celou nástrahu mírně nadzvedává. I když na fotografii jsou dvě potápivé pelety a jedna umělá Pop up peleta, lze takto nastražit i více kusů pelet. Stejně tak přidáním další Pop Up pelety docílíme, že se celá sestava více postaví po nahození na dně lovného místa. Olovo v sestavě pak umožní, aby se díky větší mezeře mezi peletami část s Pop Up peletou lépe odlepila ode dna, zatím, co pelety potápivé za olovem zůstanou ležet na dně bez pozvednutí.

Co budete potřebovat na návazec?

  • návazec vhodný na sumce (silnější průměr s nosností na 50 i více kg)
  • sumcový háček s očkem č. 6 nebo i větší
  • gumová zarážka na přívěs vymezovací a zarážka koncová
  • vhodně velký broček

A jak to celé navážeme?

Z fotografií je to celé jasné. Bezuzlově navázaný sumcový háček s delším přívěsem, návazec ukončený smyčkou s pojišťovacím uzlem. Na přívěs pak navlékáme gumovou zarážku a dvě i více pelet potápivých a Pup Up peletu (umělou). Rozdělíme je bročkem buď potápivé od Pup Up, nebo jako je na obrázku, pokud chceme jen mírně konec sestavy přizvednout ode dna, potápivou, broček, zase potápivou peletu a pak Pup Up umělou peletu…

I když mluvíme o peletách a foto ukazuje také pelety, lze takto nastražit i velké boilies koule. Při cíleném lovu větších sumců volíme samozřejmě větší háček a případně i větší průměr pelet, ale mě se osvědčilo používat více menších pelet. Velkým peletám moc nefandím, ale to je na vkusu a zkušenostech každého rybáře, jakou velikost háčku zvolí a jaký průměr pelet či boilies.

Nejčtenější články

Jak jednoduše opláchnout nafukovací člun

Kdo vozí k vodě nafukovací čluny, moc dobře ví, jak moc po vytažení z vody jsou špinavé, zvláště, pokud je rybář u vody déle a zažije nějakou tu bouřku. Hlavně na řekách se na spodní straně člunu usazuje kde co. A pokud zaprší, či parkujeme s člunem pod stromy, ani vnitřek člunu nebývá neposkvrněný. Kdo by pak chtěl vozit tuto hrubou špínu domů? 🙂

Co vše lze nastražit na přívěs háčku

Kromě klasického boilies, případně pelet lze na přívěs háčku nastražit kde co. Od červů, žížal, ale i jiné živé havěti také různě upravené pečivo, listy, květy či snítky trav nebo rákosu, ale také ovoce. A to nemluvím o sýrech a různých dalších dobrotách, co si rybář odtrhne u huby, aby zvýšil svoji šanci chytit nějakou tu pěknou rybu.

Bonduelle Gold Chilli – kukuřice nejen do chladné podzimní vody

Zkušeným rybářům asi nemusím vysvětlovat, že právě nakládaná kukuřice Bonduelle nejlépe přemlouvá kaprovité ryby k záběru a to jak bílou rybu, tak i kapry a amury. Ale už jste vyzkoušeli chytat ryby na Bonduelle Gold Chilli, tedy ostrou variantu této nakládané kukuřice?