Další z vychytaných montáží na candáty, okouny, ale i jiné dravé ryby. Díky olůvku, které je umístěno na kmenovém vlasci, kousek před samotnou nástrahou (olůvku se říká Flip´n Sinker), to od průběžného olova dělí obratlík a kratší návazec, dohodíte daleko. Další výhodou je pomalejší sestupování samotné nástrahy vodním sloupcem, která díky svému vlnění láká dravce k útoku. Nezanedbatelný je i akustický efekt představeného olova a skleněného korálku, který dokáže ryby zaujmout. Pokud pak použijete háčky se špičkou schovanou v nástraze, je to ideální montáž pro lov v travinách.
Připadá vám tato montáž povědomá? Ano, trefa! Je totiž velice podobná montáži Texas rig. Ovšem u Carolina rig montáže je mezi olůvkem a háčkem umístěn krátký návazec, zatím co u Texas rig montáže je představené olůvko téměř přímo u samotné nástrahy.
Na kmenový vlasec navlékneme Flip´n Sinker olůvko a korálek, pak uvážeme obratlík. Na druhé očko obratlíku uvážeme kratší fluorocarbon, dáváme tak 15 až 30 cm, na který navážeme buď přímo nástrahu s háčkem, nebo obratlík s karabinkou pro rychlejší přehození montáže.
Lovíme podobně, jako při klasické jigování. Razítkujeme dno, měníme tempo, po několika přískocích necháme v klidu chvíli ležet, přitom se snažíme mít celou dobu kontakt s nástrahou, tedy držet napnutou kmenovou šňůru a případně mít prst na blanku prutu. Neunikne vám tak žádný výpad dravce!