Rybářský rozcestník

Quick stop (nekonečná zarážka) – navázání

Navázat na přívěs háčku nekonečnou zarážku není vůbec těžké, jde o jednoduchý smyčkový uzel, kterým zarážku na přívěs háčku můžeme navázat. Dále pak pokračujeme klasickým bezuzlovým navázáním háčku.

QuickQuickQuickQuickQuickQuickQuick

Vlasec protáhneme očkem nekonečné zarážky

…vytvoříme smyčku, tu omotáme jednou kolem prstu…

…vytvoříme jednoduchý smyčkový uzel tak, že protáhneme smyčku vytvořeným okem…

…přebytečný konec odstřihneme…

…dále pokračujeme klasickým bezuzlovým navázáním háčku, tedy přiložíme vlasec se smyčkou a nekonečnou zarážkou k háčku, nastavíme si potřebnou délku přívěsu…

…vlasec protáhneme očkem háčku pěkně zezadu, uděláme několik omotů, pak se dvěma vrátíme k očku a opět zezadu vlasec protáhneme, vše dotáhneme.

A teď již stačí ukončit návazec další smyčkou a pomocí jehly navléci nástrahu.

Více o nekonečné zarážce se dozvíte zde: Quick stop – nekonečná zarážka

Nejčtenější články

5 základních rybářských uzlů, které by měl znát každý rybář

Ano, je to tak. Každý rybář by měl umět pár základních rybářských uzlů, které mu umožní si uvázat potřebné montáže a návazce. Bez znalostí alespoň několika málo uzlů to prostě nejde, stát se samostatným rybářem a to i přes to, že na rybářském trhu se objevuje čím dál více rybářských návazců navázaných přímo od jednotlivých výrobců. Montáže si nakonec rybář většinou musí umět navázat sám.

Ryba v české kuchyni – 6. díl

Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.

Kam s úhořem na háčku? Kbelík je ideální!

Každý, kdo někdy vytáhl úhoře z vody ví, že bojuje i na souši a ne a ne se uklidnit. Pak je moc těžké mu háček vytáhnout z tlamky. A nejen to, necháte-li ho malou chvíli vyset na vlasci, začne se do něj zamotávat, dokáže se tak neuvěřitelně zamotat do vlasce, až se začne často škrtit. Hrozí nejen jeho poškození, ale také brzké uhynutí. Kam tedy s ním těsně po vytažení z vody?