Rybářský rozcestník

Quick stop (nekonečná zarážka) – navázání

Navázat na přívěs háčku nekonečnou zarážku není vůbec těžké, jde o jednoduchý smyčkový uzel, kterým zarážku na přívěs háčku můžeme navázat. Dále pak pokračujeme klasickým bezuzlovým navázáním háčku.

QuickQuickQuickQuickQuickQuickQuick

Vlasec protáhneme očkem nekonečné zarážky

…vytvoříme smyčku, tu omotáme jednou kolem prstu…

…vytvoříme jednoduchý smyčkový uzel tak, že protáhneme smyčku vytvořeným okem…

…přebytečný konec odstřihneme…

…dále pokračujeme klasickým bezuzlovým navázáním háčku, tedy přiložíme vlasec se smyčkou a nekonečnou zarážkou k háčku, nastavíme si potřebnou délku přívěsu…

…vlasec protáhneme očkem háčku pěkně zezadu, uděláme několik omotů, pak se dvěma vrátíme k očku a opět zezadu vlasec protáhneme, vše dotáhneme.

A teď již stačí ukončit návazec další smyčkou a pomocí jehly navléci nástrahu.

Více o nekonečné zarážce se dozvíte zde: Quick stop – nekonečná zarážka

Nejčtenější články

Zimní rybářské vybavení pro komfortní rybolov

Ženete se za kapitálními úlovky, nebo máte ambice chytit nejvýše rýmu, ale zrelaxovat se přitom v klidu přírody? Zimní rybaření má svoje nezaměnitelné kouzlo – čistá voda, ticho a jasný svit slunce odrážející se ve třpytu ledových krystalů. A pokud se důkladně vybavíte a obléknete, nemusíte chytit ani onu příslovečnou rýmu. Poradíme vám, co s sebou i na sebe.

Tinktura z koňského kaštanu

Kaštan koňský nebo také jírovec maďal a jeho plody bývají díky velkému obsahu bezpečných přírodních látek, jako jsou flavonoidy a glykosidy součástí mnoha mastí, které mají příznivé účinky na žilní a lymfatický systém. Zkuste si vyrobit domácí tinkturu ze zralých a čerstvých kaštanů, která pomáhá při otokách, křečových žílách, pocitu těžkých nohou.

Pokračování s boilies Chill Banana. Tohle boilies od Mastodont Baits musíte mít!

Povedená výprava, krásné ryby, naši Chillinu prostě musíte vyzkoušet! – Ahoj všem příznivcům Mastodont Baits, přidávám pokračování mých výprav s boilies Chill Banana od Mastodont Baits. Po minulé výpravě jsem vzal opět tuhle příchuť boilies k vodě. Tentokrát to bylo na jiný revír, kde jsem prozatím chytal pouze na dvou výpravách. Chtěl jsem zkusit všechny možné varianty od popky, přes neutrálně vyvážené boilies až po těžkou kuličku.