Rybářský rozcestník

Montáž na nahazování přes dva pruty – jednotlivé fáze náhozu

Tam, kde se nesmí při lovu použít loďka, můžeme si při chytání sumců nahodit pomoci pomocného prutu, aby jsme živou nástrahu dostali šetrně a bez úhony až na lovné místo a to i podstatně dále od břehu, než při klasickém nahození.

Montáž na nahazování přes dva pruty - jednotlivé fáze náhozu.

Montáž na nahazování přes dva pruty – jednotlivé fáze náhozu.

  • na obrázcích vlevo – hlavní prut na chytání s navijákem a kmenovou šňůrou
  • na obrázcích vpravo – pomocný prut (stačí poslední část prutu s navijákem), starší naviják, jemnější vlasec 0,20 až 0,25 mm
  • olovo (300 – 400 g), raději placaté a těžší, musí se udržet na místě při mírném tahu obou šňůr, navázané klouzavě na kmenovém vlasci hlavního prutu, montáž ukončená stoperem a obratlíkem s karabinkou
  • 2 x stojan, nebo jeden stojan a kamarád na břehu :), plovoucí montáž (podvodní splávek, kačena, tyčová bójka …)

Podrobnější popis navázání obou prutů, popis nahození:

Na kmenovou šňůru hlavního prutu („sumčáku“) navlékneme nebo připneme klips s olovem, šnůru ukončíme stoperem a obratlíkem s karabinkou. Na pomocném prutu na kmenovém vlasci uděláme očko. Pruty dáme do stojanů, očko vlasce přídavného prutu zacvakneme do karabinky na kmenovém vlasci hlavního prutu. Na přídavném prutu odklopíme naviják, „sumčák“ nahodíme do lovného místa. Hlavní prut dáme do stojanu, pomocí pomocného prutu opatrně, aby jsme neposunuli olovo ve vodě, přitáhneme si pomocným vlascem kmenovou šňůru hlavního prutu. Na kmenovou šňůru pak připneme montáž, na kterou budeme chytat, například podvodní splávek nebo tyčovou bójku s rybkou či rousnicemi. Kmenový vlasec začneme opět opatrně namotávat na naviják, až ucítíme odpor zarážky u zátěže.

Článek k tématu: Nahazování pomocí pomocného prutu

Nejčtenější články

Možná příležitost právě pro tebe! Hledá se country manažer pro značku Vampire

Výrobce chytrého rybářského vybavení – hlásiče záběru Vampire Bite Alarm a chytrého měřicího zařízení Vampire Magic Ball Pro společnost Vampire (FisheeTech Kft.) vstupuje na český a slovenský trh a hledá country manažera, který by vedl značku Vampire na sociálních sítích…

Už jste vyzkoušeli vytunit nakládanou kukuřici? Díky česneku získáte další zbraň i na jinak letargické ryby!

Člověk se stále učí, je to tak. Zrovna nedávno jsem se seznámil s jedním zkušeným rybářem u vody a ten mě ukázal jeho česnekem vytuněnou nakládanou kukuřici. Že česnek často působí na ryby jako magnet, to je mezi rybáři známá věc a tak není divu, že mě nakládaná kukuřice ochucená nastrouhanými, nebo prolisovanými stroužky česneku zaujala. A ne jen mě! V době, kdy se rybám v horkých tropických dnech nechtělo na háček je právě česneková kukuřice dokázala přemluvit.

Také ocet dokáže odstranit zápach a pachuť rybího masa!

Už jsme psali o různých způsobech, jak zbavit rybí maso jejich typické pachuti a případného zápachu. Musíme ovšem vyzdvihnout ještě jednu úžasnou surovinu, která dokonale dokáže zbavit ryby jejich nežádoucího aroma. Jde o ocet!