Rybářský rozcestník

Račí ocásky v koprové omáčce

Podáváme jako teplý předkrm nebo jako mezichod.

2 náročnost
80 minut
  • Pro 4 osoby:
  • 40 ks vařených raků s kmínem
  • 10 g kopru
  • Na omáčku:
  • 100 g másla
  • 3 ks žloutky
  • 6 lžic bílého vína
  • 1 lžička hladké hořčice
  • střik citrónové šťávy
  • svazeček estragonu
  • hrst kerblíku
  • mletý pepř
  • cukr
  • sůl
  • Příprava

    Příprava omáčky:
    1. Máslo rozpustíme a přelijeme do vyšší nádoby, z níž bychom mohli snadno odlít usazenou syrovátku
    2. Žloutek se solí, pepřem, bílým vínem, citrónovou šťávou, hořčicí a cukrem dáme do hrnce a ve vodní lázni na mírném ohni šleháme, dokud hmota nezhoustne
    3. Pak sejmeme z ohně a nejprve po kapkách, pak tenkým praménkem zašleháme rozpuštěné máslo (zbavené syrovátky!)
    4. Opraný a okapaný kerblík a estragon jemně nakrájíme, vložíme do hotové omáčky, kterou eventuálně ještě přisolíme a opepříme
    5. Z uvařených raků vyjmeme maso z ocásků a klepet
    6. Račí ocásky vložíme do hotové omáčky, přidáme rozsekaný kopr, dobře prohřejeme a upravíme do hlubší, nejlépe porcelánové misky.

    Doporučení

    Obměna: Místo omáčky holandské můžeme také vzít omáčku bílou velouté nebo rybí omáčku, kterou zjemníme dvěma žloutky. Místo čerstvých raků můžeme v koprové omáčce vařit také konzervované račí, krabí, humří maso a maso z krevet.

    Poznámka

    Příloha: Dušená rýže, vařené brambory nebo měsíčky z lístkového těsta a salát ze syrové zeleniny.
    Recept na vařené raky s kmínem najdete zde: Vaření raků s kmínem.

    Nejčtenější články

    Označení plavidel se týká i nafukovacích rybářských člunů!

    I když se v zákonech nedočtete, jak plavidla označit, přesto musí být veškeré čluny, kajaky, pramice, dokonce i belly boaty viditelně označeny. Říká to vyhláška č. 67/2015 Sb. Vyhláška o pravidlech plavebního provozu (pravidla plavebního provozu) platná od 15 dubna 2015. A světe div se, většina rybářů toto neví a tak vlastně nevědomky porušuje zákon. Přitom tuto povinnost kontroluje PČR nebo SPS a často dává, i za tento drobný prohřešek, pokuty.

    Možná příležitost právě pro tebe! Hledá se country manažer pro značku Vampire

    Výrobce chytrého rybářského vybavení – hlásiče záběru Vampire Bite Alarm a chytrého měřicího zařízení Vampire Magic Ball Pro společnost Vampire (FisheeTech Kft.) vstupuje na český a slovenský trh a hledá country manažera, který by vedl značku Vampire na sociálních sítích…

    Už jste vyzkoušeli vytunit nakládanou kukuřici? Díky česneku získáte další zbraň i na jinak letargické ryby!

    Člověk se stále učí, je to tak. Zrovna nedávno jsem se seznámil s jedním zkušeným rybářem u vody a ten mě ukázal jeho česnekem vytuněnou nakládanou kukuřici. Že česnek často působí na ryby jako magnet, to je mezi rybáři známá věc a tak není divu, že mě nakládaná kukuřice ochucená nastrouhanými, nebo prolisovanými stroužky česneku zaujala. A ne jen mě! V době, kdy se rybám v horkých tropických dnech nechtělo na háček je právě česneková kukuřice dokázala přemluvit.