Rybářský rozcestník

Dá se ušetřit na zakrmovací směsi? Dá a ne na úkor kvality krmení!

Směs pro nosnice dokonale nahradí velkou část zakrmovacích směsí, které se dají koupit v rybářských potřebách. Přitom cena je podstatně menší, suroviny ve směsi pak pro ryby dost lákavé na to, aby i na tuto levnou směs reagovali pozitivně. Stačí jen malé vytunění a hurá k vodě!

příkladsměssměs

Drahota, kam se podíváš a tak není divu, že i někteří rybáři musí šetřit, kde se dá. Ale hlavně na prochytaných vodách to bez krmení prostě nejde. A tak tu máme radu pro ty méně movité, nebo jen šetřivé, jak ušetřit nemalý peníz díky dobrému kupu. Využijte směs pro nosnice! Ta se skládá z mnoha složek, které najdete i v klasické zakrmovací směsi, jen je potřeba směs pro nosnice spařit a pak trochu vytunit. Stačí sůl, nebo cukr, kdo čeho má dost a hurá k vodě.

Směsi pro nosnice opravdu obsahují mnoho dobrot, kterýma nepohrdne ani kaprovitá ryba včetně samotného kapra. Jen je se směsí třeba si trochu pohrát.

Jak upravit směs pro nosnice na skvělou zakrmovací směs pro ryby:

  1. Směs spaříme horkou vodou.
  2. Přidáme do směsi hrst soli nebo cukru, případně jiný atraktor, co vám zrovna doma přebývá.
  3. Zamícháme, necháme chvíli odstát a můžeme vyrazit na ryby.

TIP: Je lepší si směs připravit odpoledne před ranním chytáním. Pokud není směs moc lepivá, stačí trochu strouhanky a lepivost je zajištěna.

Poznámka redakce:

Krmné směsi pro nosnice se pohybují aktuálně v cenových relacích kolem 300-400 Kč za 25 kg! A kde koupit? Je toho plný internet, jinak v potřebách pro chovatele a podobně.

Jaké atraktory? Tipy zde: Receptůry na krmné komponenty…

Další článek k tématu:

Nejčtenější články

Chcete se seznámit u vody na rybách? Na Fecebooku lze najít dokonce dvě rybářské seznamky!

Pokud hledáte svou životní lásku, nebo jen kamarádku či parťáka na ryby, lze na Facebooku sledovat jednu ze dvou rybářských seznamek. Třeba právě tam poznáte toho správného parťáka na ryby a je jedno, zda to bude kamarád či kamarádka či budoucí přítel či přítelkyně. Každopádně jde o skvělou možnost, jak se seznámit, aby jste u vody na rybách mohli sdílet své zážitky i s někým druhým.

Nová rubrika na našem webu: Karavan fishing – nejen po Česku s postelí na kolečkách na rybách

Na našem webu Rybářský rozcestník.cz jsme pro všechny milovníky rybaření a karavaningu vytvořili novou rubriku! Jde o články jak pro začínající rybáře, co si sebou na rybářské výpravy vozí postel na kolečkách, tak i pro zkušené pardy, co si rybaření s „bydlíkem“ užívají již léta.

Ořezáním boilie zrychlíte jeho poločas rozpadu

Pokud marně čekáme na záběr při lovu na boilies, nebo, chceme-li urychlit zájem ryb o nástrahu pod háčkem, někdy stačí jen boilie pod háčkem ořezat. Zrychlíme tak poločas rozpadu boilies, uvolňování látek do okolí a někdy dokážeme tímto drobným zásahem přemluvit k záběru zkušenější ryby, které s běžnými tvary, tedy v tomto případě koulí, mají špatné zkušenosti.