Rybářský rozcestník

Splávky s krmítkem

Na rybářském trhu se objevily splávky s krmítkem, které jsou skvělé na lov kaprů, amurů a tolstolobiků. Koupit se dají ve dvou variantách. Rozhodně stojí za vyzkoušení.

splavek-krmitko3splavek-krmitko1splavek-krmitko4splavek-krmitko-navazec333splavek-krmitko-navazec222

V loňském roce jsem testoval montáž s kačenkou a krmítkem zavěšeným těsně pod splávkem. Při zvolení vhodného krmiva se takto dají chytat kapři, amuři, ale například i tolstolobici. Na rybářském trhu se ale objevily splávky, které již mají krmítko zabudované napevno ve své spodní části. Jde o tzv. wagglery, tedy anglické splávky. Vyrábějí se v gramážích 8 a 10 gramů. Chytat se s nimi dá jak s odhazovými pruty, tak například i s pruty na feeder.

S tímto typem splávku se skvěle nahazuje…

Když jsme je testovali, ukázalo se, že se s nimi dá nahodit velice daleko. Přitom jsou dobře vidět i na větší vzdálenost. Krmení lze použít klasické, na feeder, tak drobné peletky. Důležité je, aby návnada byla hodně lepivá a držela dobře na krmítku splávku i po delším náhozu. Při lovu tolstolobiků pak volíme směs, která vytváří mrak, který je pro lov tolstolobiků velmi důležitý.

Návnada na splávku musí i po nahození dobře držet…

A pokud se vám nechce investovat do drahých splávků s krmítkem, stačí si navázat klasickou menší kačenku s krmítkem, spirálkou bez závaží a můžete zkusit chytat kapry ve vázkách, ve vodním sloupci v rákosí, stulících a podobně. Ovšem i na klasické stojaté, nebo mírně tekoucí vodě lze s úspěchem tuto metodu použít.

Video – ukázka, jak splávky fungují….

Při lovu na hladině, nebo těsně pod ní, jsou tyto splávky skvělou pomůckou. Rozhodně vyzkoušejte tuto metodu lovu, skvěle se pobavíte a pokud se ryby budou pohybovat u hladiny a budou mít chuť cucat, pak i zachytáte.

Nejčtenější články

Legenda rybích labužníků – ježdík obecný

Tahle malá okounovitá ryba byla před 150-100 lety v kuchyni ve velké oblibě, ovšem už ne tak u rybářů při výlovech. Byla doslova postrachem, v rybnících v minulosti ježdíků bývalo tisíce a při výlovu byli všude přítomní, při brakování (přebírání ryb) pak působili rybářům jejich hřbetní ploutve hluboké, špatně hojící se rány. Pro rybáře to byl bezvýznamný škůdce, ale naši předkové si dovedli vážit každé přírodní poctivé potraviny.

Český tým vybojoval bronz na 28. Mistrovství Evropy v muškaření

Český reprezentační tým zaznamenal úspěch na 28. Mistrovství Evropy v muškaření, které hostilo Polsko. V silné konkurenci evropských týmů se naši rybáři umístili na skvělém třetím místě za domácím Polskem a Francií.

Proč zkušení rybáři suší boilies?

Usušené boilies může zásadně zvýšit úspěšnost lovu kaprů a to i těch velmi opatrných. Hlavně při lovu kaprů v teplé letní vodě, ale i při větší aktivitě drobné bílé ryby, je důležité použít jako nástrahu právě vytvrzené boilies díky jeho proschnutí. Usušené koule ztvrdnou, stanou se odolnějšími proti okusu drobné ryby a také se prodlouží jejich poločas rozpadu.