Rybářský rozcestník

Dipovací kleště, jejich použití

Moderní doba přináší na rybářský trh stále více různých nových produktů. Také v kategorii „rybářská bižuterie“ se stále objevují nové a nové pomůcky pro nás rybáře. Například dipovací kleště. Víte jak vypadají a k čemu slouží?

dipovacídipovacídipovacídipovací

Kvalitní dipovací kleště se dají koupit v cenové relaci kolem 100,- Kč. Většinou jsou vyrobeny z nerezové oceli. Jde o šikovnou pomůcku především pro kapraře, co chytají na boilies či pelety, které si kupují již nadipované, případně pro všechny rybáře, co si sami rádi nástrahy dipují. Díky těmto šikovným kleštičkám odpadá totiž nutnost lovit v dipu namočenou nástrahu prsty, ty si ušpinit, zalepit…

Dipovací kleštičky slouží právě k manipulaci s nástrahami, především se pak hodí pro vytahování dipovaných nástrah bez ušpinění rukou. Pokud jste tuto věcičku neznali a rádi chytáte na boilies či pelety a používáte tekuté či například gelové dipy, budou se vám určitě hodit.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?

Kde vzít masné červy, když je rybář zapomene doma

Masní červi rozhodně patří mezi nejoblíbenější nástrahu především plavačkářů, ale i rybářů chytající například s feederovými pruty. Právě na menší ryby jde o dokonalou nástrahu. Ovšem co si počít, když je zapomeneme doma?