Rybářský rozcestník

Lednice na rybách – zbytečný přepych nebo nutnost?

Při jednodenních vycházkách bych asi lednici k vodě rozhodně netahal, ale co když vyrážíme na více denní výpravu? Hodí se lednice u vody nebo je to zbytečný přepych? Já mám od letošního roku jasno. U vody se lednice hodí a to nejen na potraviny a nápoje, ale i na úschovu červů či žížal.

rybářskárybářskárybářská

Pokud vyrážíme na vícedenní výpravy, rozhodně se vyplatí si do auta přibalit i lednici. Dlouho jsem pokušení si nějakou výkonnou přenosnou lednici pořídit, ale nakonec jsem neodolal a jednu absorpční na plyn si koupil. Po strávení více jak měsíce u vody (šlo o dvě delší výpravy), si to bez lednice u vody již dnes neumím představit. Nejen že máme konečně u vody studené pivko, ale mohu si na výpravu dovést mléčné výrobky, vejce, ale i kuřecí maso, které nemusím zkonzumovat ihned druhý den, aby se mě nezkazilo. A v lednici se skvěle daří i červům a žížalám!

Je to fajn si otevřít mléko a nemuset se bát, že se zkazí. To ostatně platí o mnoha dalších surovin určených k vaření. Ať je venku vedro sebe větší, kvalitní lednice si s venkovním teplem poradí.

Lednice vychladí nejen potraviny pro nás rybáře, ale i nástrah pro ryby jako červy či žížaly….

V obchodech se dá koupit mnoho tipů a velikostí outdoorových, lehce přenosných lednic. Většinou fungují na elektřinu a to jak na 220 V tak na 12 V, tedy dají se napojit na autozásuvku. Některé pak umějí fungovat i na plyn. Dále lze zakoupit tzv. pasivní lednice, tedy ty, co sice sami nechladí, ale umějí potraviny poměrně dlouho uchovat studené, pokud je do lednic vložíme již předchlazené.

A ceny outdoorových lednic?

Od pár stovek až po desítky tisíc! Záleží na jejich velikosti, dále pak na jejich výkonu, o kolik dokáží snížit teplotu oproti okolí. Zda jsou pasivní, či například mají kompresor. Je opravdu z čeho vybírat, jen je třeba si uvědomit, jak ji budeme napájet, zda například pomocí generátoru, nebo třeba pomocí plynových lahví. Je to jedno z hlavních kritérií, tedy kromě ceny jednotlivých lednic. Ovšem doporučuji nešetřit!

Já koupil lednici, kterou lze zapojit jak do klasické zásuvky, tak do autozásuvky. Ovšem já ji nejčastěji používám díky plynu z plynové láhve. Plynové láhve se dají dnes vyměnit téměř na každé pumpě a tak jde o skvělou alternativu k vodě, pokud nemáme k dispozici klasickou elektřinu. Ovšem je vhodné s sebou k vodě vozit jednu bombu náhradní, když ta první dojde, aby jsme ji mohli nahradit ihned tou další.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

O pohár předsedy SÚS 2022

Tradiční rybářské závod „O pohár předsedy SÚS“, se koná na vodní ploše Písková Lhota 14. 5. pro dospělé a 15. 5. 2022 pro děti a mládež. Rezervaci lze provést do 6. 5. Neváhejte se přihlásit! Volná místa budou k dispozici i v den závodu, takže můžete přijet…

Propozice na Jarní a Dětské závody ČRS MO Kladruby 28.5. a 29.5. 2022

Vážení přátelé ČRS MO Kladruby, dovolte, abychom Vás pozvali na Jarní a Dětské rybářské závody konané ve dnech 28. a 29. května 2022 na nádrži Záhorská. V příloze Vám zasíláme propozice obou závodů a jsme v očekávání Vašich rezervací lovných míst. Těšíme se na Vaši hojnou účast! Výbor ČRS MO Kladno…

Územní kolo Zlaté udice 2022

Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz a ČRS MO Domažlice pořádají Územní kolo rybářské soutěže Zlatá udice 2022….

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím