Rybářský rozcestník

Pomocník na odstranění vrchní vrstvy potahované šňůry

Zkušení rybáři šetří jak své zuby, tak také své nehty a používají, při vytváření různých návazců a montáži, praktické pomůcky. Pro kapraře určitě patří mezi důležitou pomůcku nějaký pomocník na stahování vrchní vrstvy potahované šňůry. Na rybářském trhu je hned několik variant těchto odstraňovačů potahu návazcové šňůrky.

odstraňovačodstraňovačodstraňovač

Pro začátečníky musím říci, že jde opravdu o šikovnou pomůcku, pokud používáte potahovanou návazcovou šňůru na vytvoření svých návazců. A proč odstranit vrchní vrstvu šňůry? Je pravda, že u větších háčků s většími očky některé potahované šňůry není třeba zbavovat ochranné vrchní vrstvy. Ovšem pak jakýkoliv uzlík bude větší, na příklad na přívěsu může dělat potíže při navlékání především menších boilies koulí. Také při práci s jemnějšími háčky by mohla mít potahovaná šňůra větší průměr, než je průměr očka háčku. Stejně tak se po odstranění vrchní vrstvy potahované šňůry lépe navazují různé rybářské uzly, které pak také nejsou tak robustní, jako, když použijeme celou návazcovou šňůru i s její vrchní vrstvou. V neposlední řadě se, díky odstranění vrchní části ochranné vrstvy šňůrky, pak také lépe navlékají různá rovnátka a další případné součásti návazců.

Zkušení rybáři u potahovaných návazcových šňůr, tedy před samotným navázáním háčku a přívěsu háčku pod ním, tedy stáhnou několik centimetrů vrchní vrstvy potahované šňůry, díky čemuž dokáží navázat háček úhledně se všemi příslušnými doplňky. Kdysi se stahování provádělo nožem, nůžkami, zuby, či nehty, ale často se spodní vrstva poškodila, to nemluvím o zubech a nehtech rybářů. 🙂 A právě proto výrobci rybářské bižuterie přišli s odstraňovačemi vrchní části potahovaných šňůr.

Kdo doposud neznal tuto pomůcku a sám si navazuje návazce s přívěsem z potahované návazcové šňůry, měl by si nějakého takového pomocníka určitě pořídit.

Na internetu hledejte tyto pomocníky pod názvy jako:

  • Odstraňovač potahu šňůrky
  • Multifunkční pomocník Edges Micro Multi Tool
  • RidgeMonkey Multi tool RM-TEC
  • Multifunkční pomocník Multi-Tool
  • Braid stripper…

Text i foto: Roman „Dědek“ Kováč, redaktor webu

Nejčtenější články

NONSTOP – lov ryb po půlnoci. Proč s ním všichni dělají takovou vědu?

Dříve jsem byl velkým propagátorem lovu ryb pře půlnoc, nyní již mám pochyby, jak moc jde o výhodu moci chytat ryby celou noc. Po několika letech, co na revírech v NONSTOP režimu chytám, jsem totiž zjistil, že těch ryb, chycených v noci, zase až tak moc není.

Cíleně pro rybí maso chodí k vodě jen něco málo přes 4 % registrovaných rybářů

Z naší ankety s otázkou: „Proč vlastně rybařím?“, jasně vyplývá, že k vodě pro rybí maso chodí jen malé procento rybářů. Většina nás rybářů má totiž jiný důvod, proč vlastně k vodě na ryby chodí. Možná budete překvapeni, jak více jak 8 000 rybářů, v naší anketě, tedy hlasovalo.

Žebrové krmítko naplněné pečivem

V žebrovém krmítku skvěle drží jak větší kusy rohlíku, tak i kousky chleba. Lze pečivem naplnit a plně nahradit klasickou zakrmovací směs. I když jde o nouzové řešení, pokud nám například dojde zakrmovací směs, občas se vyplatí pečivo nasadit i místo krmné směsi jako hlavní zakrmovací složku krmení.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím