Rybářský rozcestník

Rybářské kleště na kroužky – jejich použití

Speciální rybářské kleště na kroužky usnadní vytvoření různých návazců s kroužky. Také se s nimi dají jednoduše vyměnit kroužky na pilkrech, woblerech a dalších vláčecích nástrahách. Ovšem víte jak je vlastně použít?

kleštěkleštěkleštěkleště

Když jsem si přinesl z obchodu rybářské kroužky a kleště na jejich výměnu, myslel jsem si, že mám po starostech s jejich použitím v různých návazcích či při výměně háčků na vláčecích nástrahách. Ovšem ouha! Nejprve jsem si proštípl prst, několikrát hledal vystřelený kroužek na zemi, prostě mě to s těmi kleštěmi ale vůbec nešlo.

Přitom je to tak jednoduché, prostě je třeba je správně použít, pak fungují skvěle. přesto to chce trocha praxe a zručnosti. Vše vám prozradí přiložené fotografie…

Tak tahle ne! Pokud kleště použijete takto, budete kroužky spíše hledat po zemi, než docílíte jejich roztáhnutí…

Správné použití kleští….

Ano, já jsem tyto rybářské kleště poprvé použil úplně blbě, obráceně, a divil jsem se, že mě to nejde, ale po shlédnutí jednoho naučného videa jsem prozřel. Stejně mě to stálo proštípnutý polštářek u prstu, než jsem vyladil techniku a naučil jsem se je používat. 🙂

Text i foto: Jiří Langer, Rybářský rozcestník.cz

Nejčtenější články

Hybridní techniky lovu ryb

Občas rybář prostě musí vytáhnout ze šuplíku nějakou techniku lovu, co zrovna nepatří k těm obvyklým, aby buď přelstil nějakou tu chytrou rybu, nebo v tu chvíli, kdy to vyžaduje momentální situace na revíru a lovném místě například díky špatnému počasí. A někteří z nás prostě kombinování různých technik milují. I já patřím mezi tyto neortodoxní rybáře, co se nebojí propojovat různé techniky lovu i když na první pohled mohou vypadat pro někoho tak trochu bizarně.

Zmrazené nástražní rybky

Při chytání například candátů, je skvělou nástrahou menší živá, nebo i mrtvá rybka. Ovšem tu nemáme vždy po ruce, naopak někdy zase nevíme, co s přebytečnou nástrahou. Pak malé rybky můžeme prošít návazcem s háčkem a zamrazit!

Zatraktivnění návnady pomocí červů nebo žížal

Pokud do krmné směsi přidáte něco živého, například masové červy nebo nasekané žížaly, dokáže vaše návnada nejen lépe přilákat bílou rybu, ale také ji déle udrží v lovném místě, což je druhý důvod, proč zakrmovat.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím