Rybářský rozcestník

Rybářské kleště na kroužky – jejich použití

Speciální rybářské kleště na kroužky usnadní vytvoření různých návazců s kroužky. Také se s nimi dají jednoduše vyměnit kroužky na pilkrech, woblerech a dalších vláčecích nástrahách. Ovšem víte jak je vlastně použít?

kleštěkleštěkleštěkleště

Když jsem si přinesl z obchodu rybářské kroužky a kleště na jejich výměnu, myslel jsem si, že mám po starostech s jejich použitím v různých návazcích či při výměně háčků na vláčecích nástrahách. Ovšem ouha! Nejprve jsem si proštípl prst, několikrát hledal vystřelený kroužek na zemi, prostě mě to s těmi kleštěmi ale vůbec nešlo.

Přitom je to tak jednoduché, prostě je třeba je správně použít, pak fungují skvěle. přesto to chce trocha praxe a zručnosti. Vše vám prozradí přiložené fotografie…

Tak tahle ne! Pokud kleště použijete takto, budete kroužky spíše hledat po zemi, než docílíte jejich roztáhnutí…

Správné použití kleští….

Ano, já jsem tyto rybářské kleště poprvé použil úplně blbě, obráceně, a divil jsem se, že mě to nejde, ale po shlédnutí jednoho naučného videa jsem prozřel. Stejně mě to stálo proštípnutý polštářek u prstu, než jsem vyladil techniku a naučil jsem se je používat. 🙂

Text i foto: Jiří Langer, Rybářský rozcestník.cz

Nejčtenější články

Dipovací kleště, jejich použití

Moderní doba přináší na rybářský trh stále více různých nových produktů. Také v kategorii „rybářská bižuterie“ se stále objevují nové a nové pomůcky pro nás rybáře. Například dipovací kleště. Víte jak vypadají a k čemu slouží?

Novomlýnská nádrž vydala dosud největšího kapra v historii Evropského šampionátu v lovu kaprů!

Na Novomlýnské nádrži se pořádá již pátý ročník Evropského šampionátu v lovu kaprů „Stairs2Hell“. Jejím pořadatelem je společnost European Carp Fishing Association, která se organizací závodů zabývá již řadu let, ve spolupráci s Moravským rybářským svazem a Povodím Moravy. V čele této společnosti stojí manažerka projektu Tereza Asterová, na závodech dále spolupracují ambasador projektu, známý rybář Jakub Vágner a zkušení organizátoři, rybáři a ředitelé závodů, Petr Šurek a Vít Černý. Tento závod má tradici již od roku 2017 a letos se ho účastní 100 tříčlenných týmů z celé Evropy. Vítěz získá 500 000 Kč a věcné ceny v hodnotě přes 200 000 Kč. Jednou z hlavních myšlenek závodu je podpora mladých rybářů při jejich cestě k úžasnému koníčku, proto pořadatel poskytuje dar rybářského vybavení v hodnotě 200 000 Kč na chod dětských rybářských kroužků v rámci Moravského rybářského svazu. Tímto je tento závod naprosto unikátní v rámci celosvětového měřítka.

FOR FISHING 2021

12. rybářský veletrh se letos koná v podzimních dnech a to od 21.10 do 24.10. 2021. Jde o největší rybářský veletrh v ČR. Co tam najdete v heslech: Prezentace nových trendů, představení novinek pro rok 2021, prezentace jednotlivých rybolovných technik, vytvoření rybářského prostředí pro všechny, co propadli krásám rybolovu, vytvoření obchodního prostředí pro vystavovatele v ekonomicky nejsilnějším regionu ČR, doprovodný program, přednášky, soutěže, propagace péče o životní prostředí a čistotu vod…

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím