Rybářský rozcestník

Rybářské kleště na kroužky – jejich použití

Speciální rybářské kleště na kroužky usnadní vytvoření různých návazců s kroužky. Také se s nimi dají jednoduše vyměnit kroužky na pilkrech, woblerech a dalších vláčecích nástrahách. Ovšem víte jak je vlastně použít?

kleštěkleštěkleštěkleště

Když jsem si přinesl z obchodu rybářské kroužky a kleště na jejich výměnu, myslel jsem si, že mám po starostech s jejich použitím v různých návazcích či při výměně háčků na vláčecích nástrahách. Ovšem ouha! Nejprve jsem si proštípl prst, několikrát hledal vystřelený kroužek na zemi, prostě mě to s těmi kleštěmi ale vůbec nešlo.

Přitom je to tak jednoduché, prostě je třeba je správně použít, pak fungují skvěle. přesto to chce trocha praxe a zručnosti. Vše vám prozradí přiložené fotografie…

Tak tahle ne! Pokud kleště použijete takto, budete kroužky spíše hledat po zemi, než docílíte jejich roztáhnutí…

Správné použití kleští….

Ano, já jsem tyto rybářské kleště poprvé použil úplně blbě, obráceně, a divil jsem se, že mě to nejde, ale po shlédnutí jednoho naučného videa jsem prozřel. Stejně mě to stálo proštípnutý polštářek u prstu, než jsem vyladil techniku a naučil jsem se je používat. 🙂

Text i foto: Jiří Langer, Rybářský rozcestník.cz

Nejčtenější články

Má první rybářská výprava, aneb důkladná domácí příprava

Ano, je to tu, mám platné rybářské doklady, něco jsem se o rybách naučil a tak konečně mohu k vodě si pěkně zachytat. Ale kam vyrazit? A co si kromě základní rybařiny ještě vzít s sebou? Také znalost místa, kde chci chytat, mě může zajistit úspěšný lov, proto neváhejte a poraďte se se zkušenými rybáři, ti vám rádi poradí, kam vyrazit.

Co dělat, když přední brzda navijáku nejde utáhnout

Už se vám někdy stalo, že jste chtěli dotáhnout brzdu navijáku a ono to nešlo? Je to velký průšvih, protože pak nejde ani navinout nahozenou nástrahu ke břehu. Člověk si nějak poradí, ale naviják je s prokluzující brzdou prostě nefunkční. Většinou jde o stržení závitu ve středu krytu brzdy. Co s tím, vyhodit naviják? Ne! Jedno relativně prosté a levné řešení existuje. Lze obrátit mosazný střed.

Základní dělení rybářských navijáků

Rozhodně není dobré podcenit samotný výběr navijáku, je to totiž důležitá součást celé rybářské výbavy. Právě kvalitní, dobře zvolený, naviják může velmi zpříjemnit nejen samotné zdolávání ryb, ale i ostatní práci s prutem. A naopak nekvalitní, nebo nevhodně zvolený naviják, dokáže zkazit celý zážitek z rybaření, nebo případně dokonce zapříčinit ztrátu případného úlovku.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím