Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na email: [email protected], rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Ani nyní nezahálíme, v Chabařovicích jsme slovili sádky, kapříci i amuři určeni k další produkci (chovu) na tomto našem rybochovném zařízení. Zvláště kapři jsou opravdu krásně stavění a jistě jednou potěší nejednoho rybáře….
Každá ryba je krásná, ale záleží i na revíru, kde je ulovená. Na její stavbě těla a zvláštnostech, jež nabízí sama příroda. Často tak vyhledávám právě takové vody, které nabízejí příležitost k atypickému úlovku, ač jsou úlovky třeba i velmi …
1. dubna 2019 byl proveden plánovaný přechod na novou strukturu webových stránek Českého rybářského svazu, z. s. Na původní stránky se můžete vrátit zde. …
Dve krátke vychádzky s testovacími novinkami Cez týždeň som absolvoval dve krátke vychádzky na miestne štrkovisko. Ako nástrahu som zvolil testovacie boilies v príchutiach CREAM a PER SPICE, ktoré som kombinoval s pop up SIGNAL Vanilka 16mm a pop up …
Ano, je to tak. Každý rybář by měl umět pár základních rybářských uzlů, které mu umožní si uvázat potřebné montáže a návazce. Bez znalostí alespoň několika málo uzlů to prostě nejde, stát se samostatným rybářem a to i přes to, že na rybářském trhu se objevuje čím dál více rybářských návazců navázaných přímo od jednotlivých výrobců. Montáže si nakonec rybář většinou musí umět navázat sám.
Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.
Každý, kdo někdy vytáhl úhoře z vody ví, že bojuje i na souši a ne a ne se uklidnit. Pak je moc těžké mu háček vytáhnout z tlamky. A nejen to, necháte-li ho malou chvíli vyset na vlasci, začne se do něj zamotávat, dokáže se tak neuvěřitelně zamotat do vlasce, až se začne často škrtit. Hrozí nejen jeho poškození, ale také brzké uhynutí. Kam tedy s ním těsně po vytažení z vody?