Rybářský rozcestník

Poprvé v Rakousku pod Alpami

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Ahoj,

Vypravil jsem se s pěti kamarády na jejich oblíbený revír v Rakousku. Cesta nebyla až tak náročná, jak jsem čekal, přijeli jsme na místo za necelé čtyři hodiny, paráda.

mirek_rakousko_2016_001

Trochu pršelo, tak šup a rychle postavit bivak, nanosit věci a pak už nás čekal jen skvělý týden u vody. Chytal jsem s kamarádem z Německa, znakovou řečí se domluvíme úplně na všem.

mirek_rakousko_2016_002

Přede mnou jsem našel lavici, kolem samá tráva a hloubka zhruba 4 metry. Tohle místo se mě líbilo i když místní rakouský rybář tvrdil, že kapři neberou a moje místo není úplně top.

mirek_rakousko_2016_003

Nakonec jsem z tohoto místa vytáhl 7  kaprů na CHIMÉRU Red ( 12,5kg /  14,7 kg /  14,8 kg /  15,2 kg /  18,8 kg a 20,3 kg ), jednoho na Skunka (  šupíka 17,7 kg ) a na kuličku Nahnilého kraba pěkného amura 10,3 kg. Také 2 sumce 103 a 108 cm na BananaFish.

mirek_rakousko_2016_006

Největšího kapra 20,3 kg jsem zdolal poslední noc, byl to trošku adrenalin, na vlasec se mi namotala spousta trávy a tak jsem byl nucen nasoukat cely balík i s kaprem do podběráku. Podařilo se …
mirek_rakousko_2016_007

Týden utekl jako voda a teď už moje výpravy budou směřovat pod Pálavu, přichází ten správný čas.

Mirek „Carpmiro“

Příspěvek Poprvé v Rakousku pod Alpami pochází z Chytil magazín

Nejčtenější články

5 základních rybářských uzlů, které by měl znát každý rybář

Ano, je to tak. Každý rybář by měl umět pár základních rybářských uzlů, které mu umožní si uvázat potřebné montáže a návazce. Bez znalostí alespoň několika málo uzlů to prostě nejde, stát se samostatným rybářem a to i přes to, že na rybářském trhu se objevuje čím dál více rybářských návazců navázaných přímo od jednotlivých výrobců. Montáže si nakonec rybář většinou musí umět navázat sám.

Ryba v české kuchyni – 6. díl

Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.

Kam s úhořem na háčku? Kbelík je ideální!

Každý, kdo někdy vytáhl úhoře z vody ví, že bojuje i na souši a ne a ne se uklidnit. Pak je moc těžké mu háček vytáhnout z tlamky. A nejen to, necháte-li ho malou chvíli vyset na vlasci, začne se do něj zamotávat, dokáže se tak neuvěřitelně zamotat do vlasce, až se začne často škrtit. Hrozí nejen jeho poškození, ale také brzké uhynutí. Kam tedy s ním těsně po vytažení z vody?