Rybářský rozcestník

Úhoř po finsku

V alobalu zabalené porce úhoře spolu s plátky rajčat a citrónů, ugrilované na roštu.

2 náročnost
30 minut
 • 800 g úhoře
 • 40 g másla
 • 4 ks rajčat
 • 2 ks citrónů
 • pepř
 • sůl
 • Příprava

  1. Čtverce alobalu potřeme máslem, poklademe plátky citrónů zbavených jader, plátky rajčat a osolené a opepřené porce úhoře
  2. Z jednotlivých alobalů vytvoříme balíčky, které dáme na dobře rozpálený rošt grilu a pečeme asi 20 minut.

  Doporučení

  Balíčky můžeme také upéci v troubě vyhřáté na 200 °C.

  Nejčtenější články

  Na Lipně se našel mrtvý sumec uvázaný na drátě u pařezu

  Na Lipně byl před třemi dny objeven mrtvý sumec, který měl v hubě uvázaný drát, ten se pak zachytil u kořene pařezu a sumec uhynul. Fotografie v článku ukazují jeden z důvodů, proč je zakázáno sumce, ale i jiné ryby, uvazovat za hubu….

  Mladý rybář z Adamova chytil gigantického sumce. A dal mu svobodu

  Bylo to v noci ze soboty na neděli. Od Mikulova se hnala bouřka. Začalo silně pršet. Dvaadvacetiletý Tomáš Rozsypal z Adamova na Blanensku se bál narovnat špičku prutu, aby do něj neudeřil blesk. Déšť ustal a voda rybníka ožila. Věřil svému úsudku a stále nahazoval na vytipované místo. Pak přišel konečně záběr. Po téměř hodinovém boji z vody pak vytáhl sumce, který měřil 238 centimetrů.

  Vedro za jedinou noc zdecimovalo největší moravský rybník. Hladinu Nesytu posely tisíce zdechlin

  Vedro za jedinou noc zdecimovalo největší moravský rybník. Hladinu Nesytu posely tisíce zdechlin. Několik desítek tun mrtvých ryb lemuje břehy Nesytu, o kus dál tvoří na hladině jakýsi plovoucí ostrov, v dalších částech rybníka pak vytváří mozaiku bílých břich na zelené hladině.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím