Rybářský rozcestník

Sumec s ančovičkami a kapry

Filety sumce okořeněné, pokapané citronovou šťávou, poprášené moukou zprudka opečené na oleji, pak potřené směsí z ančoviček a kapary, krátce zapečené v troubě.

2 náročnost
40 minut
sumec
 • 750 g filetů ze sumce
 • 4 lžíce kapary
 • 1 lžíce nasekané petrželky
 • 10 ks ančoviček
 • citronová šťáva
 • hladká mouka
 • pepř
 • olej
 • sůl
 • Příprava

  1. Filety ze sumce pokapeme citronovou šťávou, osolíme, necháme odležet
  2. V misce vidličkou utřeme ančovičky na jemno, přidáme nasekané kapary, petrželku, zakápneme citronovou šťávou, opepříme, vše promícháme
  3. Filety osušíme, lehce poprášíme moukou, opečeme z obou stran
  4. Opečené filety potřeme směsí z ančoviček, kapary, vložíme na plech, ve vyhřáté troubě zapečeme 10 minut
  5. Hotovou rybu, ozdobíme citronem a podáváme, například s bramborovým salátem.

  Nejčtenější články

  Změny v rybářském řádu pro rok 2019

  Jako každý rok i letos tu máme výpis těch nejdůležitějších změn v rybářském řádu platných od 1.1.2019. Musím však upozornit, že ne ve všech krajích byly schváleny všechny změny doporučené Radou ČRS! Rada ČRS totiž nemá kompetenci direktivně vstupovat do výlučné pravomoci uživatele revíru a tak záleží na nich, zda schválí doporučení rady v plném znění, nebo ne.

  Největší rybí obři – rybářské trofejní kusy

  Dnes je mezi námi sportovními rybáři modní trend honit se za velkými trofejními kusy. Nevím, zda tuto mánii odstartoval svými dokumenty Jakub Wágner, tedy u nás v Česku, nebo zda se rybáři již v minulosti i u nás předháněli v tom, kdo chytí tu největší rybu. Já osobně si raději dobře zachytám a po extra velkých rybách zase tak neprahnu, ale poctivě řečeno, kdo by nechtěl na prutu opravdu trofejní kus? Ale začněme odjinud. Víte vůbec, jaká je ta největší ryba, co brázdí vody na naší planetě?

  Chytání na feeder – úplné začátky

  Coje je tedy ten feeder? Je to prut, který se používá na chytání metodou položená, tedy se závažím položeným na dně. Pruty na feeder jsou opatřeny tenkými, ohebnými signalizačními špičkami, podle kterých rybář pozná i jemné záběry. Pruty i celá tato metoda pochází z Anglie. U nás feeder tak zdomácněl, že si ho osvojily i starší rybářské ročníky, dříve chytající jen na krmítko a klasický kaprářský prut. Feeder je skvělý pro ty, co chtějí opravdu aktivně strávit čas u vody. Pro ty, co od prutu rádi odcházejí, nebo u chytání rádi podřimují, feeder rozhodně není!

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím