Rybářský rozcestník

Česnekové brambory pečené v troubě

Brambory upečené v troubě na sádle, ochucené solí a prolisovaným česnekem.

2 náročnost
60 minut
Česnekové brambory pečené v troubě.
 • Rozpis na 4 porce:
 • 1 kg brambor
 • 3-4 ks stroužky česneku
 • 80 g sádla
 • voda na opláchnutí brambor
 • sůl
 • Příprava

  1. Očištěné a oloupané brambory důkladně omyjeme pod studenou tekoucí vodou, pak je okapané osušíme a nakrájíme na stějně silné plátky, nebo je můžeme nakrájet na měsíčky
  2. Připravené brambory klademe na plech vymaštěný sádlem, osolíme
  3. Pečeme v troubě vyhřáté na 190 °C dokud na povrchu nezčervenají, tedy asi 30 až 40 minut, záleží na typu trouby
  4. Hotové omastíme zbytkem sádla, dáme do větší misky, přidáme prolisovaný česnek a pěkně je prohážeme.

  Nejčtenější články

  NONSTOP revíry 2023

  V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin, ale pozor, za určitých podmínek a hlavně co územní svaz, to často různé termíny zahájení, nebo naopak ukončení výjimky pro lov v režimu non-stop!

  Úskalí chytání kaprů pomocí člunu a sklopné tyčové bójky

  Chytat kapry na větší vzdálenosti pomocí člunu a tyčové bójky je jen pro zkušené a dost otrlé rybáře. Nejde o to zavést bójku, ale také se k ní dostat s prutem a rybou na konci prutu a to i za škaredého počasí, ze větru, při velkých vlnách. Velký kapr totiž dokáže tahat jako kůň a zapomeňte na to, že by jste pěkného cvalíka dokázali dostat ke břehu pomocí klasického namotávání vlasce či šňůry ze břehu. A pokud ano, rybu by jste tak unavili, že by měla malou šanci na přežití. Jde o pokročilou kaprařinu, která nejen že není levná, ale také vyžaduje rybáře s velkým srdcem.

  Rybářský veletrh FOR FISHING se vrací do své původní kondice

  Svátek všech rybářů, veletrh FOR FISHING, se po roce vrací do letňanského areálu PVA EXPO PRAHA. V polovině února se na výstavní ploše přes 10 000 m2 představí více než 120 firem z Čech i zahraničí, chybět nebudou ani významné osobnosti z oblasti rybaření se zajímavými přednáškami nebo návštěvnická soutěž.