Rybářský rozcestník

Síh (peleď nebo maréna) v alobalu

V troubě v alobalu na másle upečené porce vykostěného síha.

2 náročnost
30 minut
 • 800 g síha peledě nebo marény
 • 40 g másla
 • citrónová šťáva
 • hladká mouka
 • pepř
 • sůl
 • alobal
 • Příprava

  1. Vykostěné porce ryby osolíme, okořeníme nejlépe čerstvě namletým pepřem, poprášíme moukou a položíme na máslem potřený alobal
  2. Jednotlivé porce důkladně zabalíme a pečeme v troubě vyhřáté na 200 °C asi 20 minut (pečeme na roštu ne na plechu)
  3. Hotové, upečené síhy pokapeme citrónovou šťávou a ihned podáváme.

  Nejčtenější články

  Výměnný obchod s kosem

  Už jsem zažil u vody kdejaká zvláštní setkání, ale tento zážitek s „taťkou“ kosem si tedy opravdu nemohu nechat pro sebe. 🙂 Stalo se to poměrně nedávno na mé jednodenní rybářské výpravě na Rozkoši…

  Rady pro začínající vláčkaře – nástrahy vhodné pro vláčení

  Ano, vláčení je fenomén, ale je to především dřina. Někdy ani 300 náhozů nestačí k tomu, aby člověk spatřil nějakou tu šupinu. Vláčkař musí být nejen tělesně zdatný, ale také musí překypovat výrou v sebe sama. Někdy totiž ani několik hodin prohazování vodou nestačí k tomu, aby byl lov úspěšný a pak jen psychicky zdatný rybář dokáže další den vzít vláčecí prut opět do ruky a nahodit. Kromě výše uvedeného i znalost vody, či konkrétního místa, kde rybář chytá a také slušná výbava vede k úspěchu. Ovšem pro úspěšný lov vláčením je především nutná ta pravá nástraha, právě ta často rozhoduje o tom, zda rybář ten den zasekne rybu, nebo ne.

  Jak zajisti kus rohlíku na háček při chytání tzv. na mlaskačku

  Existuje více montáží a návazců s kterými můžeme nabízet kus rohlíku rybám pěkně z hladiny, tzv. na mlaskačku. Pro milovníky dalekých a razantních náhozů tu mám způsob nastražení rohlíku pomocí háčku s přívěsem, boilie jehly a kousku klacku, nebo i klasické zarážky.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím