Rybářský rozcestník

Ryby na paprice

Bílé ryby (plotice, perlíni, podoustve …) zapečené na cibuli zalité smetanou a ušlehanými žloutky promíchanými s máslem a citrónovou šťávou.

2 náročnost
45 minut
 • 800 g bílých ryb (plotice, perlíni, podoustve ...)
 • 110 g másla
 • 150 ml zakysané smetany
 • 2 ks cibule
 • 2 ks žloutky
 • citrónová šťáva
 • mletá sladká paprika
 • sůl
 • Příprava

  1. Nadrobno nakrájenou cibuli orestujeme na 50 g rozehřátého másla, přendáme ji do zapékací nádoby
  2. Přidáme osolené a paprikou okořeněné porce (půlky) ryb a zalijeme smetanou
  3. Pečeme v troubě vyhřáté na 180-190 °C asi 20 minut
  4. Žloutky ušleháme se zbylým máslem a s citrónovou šťávou, vlijeme na zapečené ryby a dáme na dalších 10 minut do trouby dopéci.

  Nejčtenější články

  Chytáme candáty

  Na candáty můžeme použít několik rybolovných technik. Lze je chytat na položenou jak na mrtvou, tak živou rybku, tak je lovit metodou plavané, tedy pomocí splávku a nejlépe živé nástrahy. Nejaktivnější způsob je pak vláčení na mrtvou rybku, nebo na umělou nástrahu. V tomto článku rozebereme všechny základní metody lovu candátů.

  Nejlepší letní nástrahy pro kaprovité ryby

  V tomto článku jsme si dovolili udělat takový stručný výběr nástrah, s kterými máme dobré zkušenosti při chytání v letních vedrech. Není to žádný objevný článek, jen výčet toho nejlepšího, co můžeme v létě kaprovitým rybám nabídnout. Mladým rybářům může hodně pomoci, staré pak třeba inspiruje k nahození nástrahy, na kterou již dávno zapomněli.

  Cílený lov candátů ze břehu klasickou přívlačí

  Cílený lov jednotlivých druhů dravých ryb má svá úskalí, ale rozhodně se vyplatí zaměřit zájem na konkrétního dravce. Co predátor, to jiný způsob lovu a tak nejen zvolená technika lovu, ale především i správná volba montáže má velký vliv na úspěšnost našeho snažení. O dobré volbě místa snad ani nemusím mluvit, to je samozřejmostí, pokud jdeme cíleně po konkrétním vodním predátorovi, aby v daném místě vůbec zrovna byl. V tomto článku se zaměříme na lov candátů a to klasickou přívlačí ze břehu. Tedy nebudeme zde řešit vertikální přívlač, ale ani například drop shot.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím