Rybářský rozcestník

Ryby na paprice

Bílé ryby (plotice, perlíni, podoustve …) zapečené na cibuli zalité smetanou a ušlehanými žloutky promíchanými s máslem a citrónovou šťávou.

2 náročnost
45 minut
 • 800 g bílých ryb (plotice, perlíni, podoustve ...)
 • 110 g másla
 • 150 ml zakysané smetany
 • 2 ks cibule
 • 2 ks žloutky
 • citrónová šťáva
 • mletá sladká paprika
 • sůl
 • Příprava

  1. Nadrobno nakrájenou cibuli orestujeme na 50 g rozehřátého másla, přendáme ji do zapékací nádoby
  2. Přidáme osolené a paprikou okořeněné porce (půlky) ryb a zalijeme smetanou
  3. Pečeme v troubě vyhřáté na 180-190 °C asi 20 minut
  4. Žloutky ušleháme se zbylým máslem a s citrónovou šťávou, vlijeme na zapečené ryby a dáme na dalších 10 minut do trouby dopéci.

  Nejčtenější články

  Lov úhořů – jak na ně

  Někdo nechytne úhoře za celý život, jiný ho dostane na háček při chytání kaprů. Ovšem cílený lov úhořů není zase tak složitý, jen se stačí řídit pár radami a tipy našich pradědů a vyrazit k vodě tehdy, když ostatní od vody utíkají. 🙂

  Chytáme na boilies – úplné začátky – návazce a montáže

  Chytání na různě velké a barevné kuličky již není ani u nás v Česku žádnou novinkou. Touto asi nejúspěšnější metodou pro lov kaprovitých ryb, cíleně pak hlavně velkých kaprů, propadlo mnoho českých rybářů. A není divu! Nejen, že se často na nastražené boilie nechá přemluvit velký kapr, ale například i amur a další karprovité ryby. Nabídnutým boilie pak někdy nepohrdne ani sumec. V tomto článku pro rybářské elévy, nebo pro ty, co to chtějí teprve s boilies kuličkami poprvé zkusit, si povíme a ukážeme, jak navázat montáže a nabídnout boilies rybám.

  Chytání sumců s montáží s podvodním splávkem

  Bydlím v kraji, kde všichni co chytají sumce, chytají je tzv. „na trhačku“, tedy pomocí kačeny, ale i bez ní, sestavy uvázané buď na bójce nebo větvi pomocí trhacího vlasce. Tato metoda je velmi účinná předemvším v létě, o prázdninách, ale má dvě úskalí. Funguje hůře na velkých hloubkách a také bez lodi ji nelze použít. Jak tedy lovit sumce, pokud nemáte loď nebo jste u vody s opravdu velkou hloubkou? Je to jednoduché, chytejte sumce pomocí podvodního splávku!

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím