Rybářský rozcestník

Slávky dušené

Podáváme jako předkrm nebo lahůdku.

2 náročnost
30 minut
 • Pro 6 osob:
 • 80 ks slávek
 • 60 g másla
 • 50 g šalotky (nebo 80 g cibule)
 • 1/8 l bílého vína
 • trochu bazalky (nebo bobkový list)
 • zelená petržel
 • sůl
 • Příprava

  1. V širší nádobě rozpustíme máslo, trochu v něm zpěníme nadrobno nakrájenou šalotku (cibuli), pak ji nepatrně osolíme, přidáme bazalku (bobkový list), do toho vložíme očištěné, pevně uzavřené slávky, zakryjeme poklicí a asi 5 až 10 minut dusíme, tj. tak dlouho, až se slávky otevřou
  2. Potom k nim přilijeme bílé víno a zakryté ponecháme asi 3 minuty na okraji plotny stát, aby výpary vína chuťově ovlivnily maso slávek
  3. U každé slávky pak jednu lasturu odstraníme a druhou lasturu i s masem upravíme na mísu
  4. Šťávu z udušených slávek procedíme, ochutíme rozsekanou zelenou petrželí a podáváme zvlášť v omáčníku.

  Doporučení

  Příloha: Bílé pečivo nebo topinky a jemný zeleninový salát.

  Poznámka

  U takto upravených slávek z tělíčka vous ani ostatní části neodstraňujeme, to si má obstarat stolující sám. Očistí-li se tělíčka slávek na přání stolujících, pak se vloží očištěná zpět do půlek lastur, které se polijí procezenou a ochucenou šťávou ze slávek a upravené na míse se podávají.

  Nejčtenější články

  Od pondělí mohou rybáři lovit na území celého okresu, kde bydlí

  I když se situace s covid-19 moc nelepší, přesto vláda rozhodla, že od pondělí budou moci lidé sportovat a vyrážet i do přírody v celém svém domovském okresu. Díky tomu i my rybáři můžeme po nedělí vyrazit na revíry mimo svoji obec.

  Od 12.4. mohou rybáři chytat ryby po celou povolenou denní dobu lovu

  Díky ukončení nouzového stavu si rybáři oddechnou, konečně mohou opět vyrazit na výpravy i mimo svůj okres, kde mají trvalé bydliště, stejně tak strávit u vody celý čas, co jim umožňuje rybářský zákon.

  Skládací kbelík na vodu – skvělá rybářská pomůcka

  Skládací nádoba, kbelík, či jinak také vědro na vodu, je chytrá pomůcka pro všechny, co potřebují nabírat vodu i tam, kde je břeh hodně vysoký. Kromě toho jde o velmi skladnou pomůcku pro rybáře, která se vejde i do menšího baťůžku a hlavně, téměř nic neváží. Přitom se může na rybách hodit na kde co.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím