Rybářský rozcestník

Rybí filety v peřince

Okořeněné rybí filety zamotané do tvaru šneků, zalité šlehačkou, pokladené plátky nivy, upečené v troubě.

2 náročnost
30 minut
 • 500-600 g filet z ryby (můžeme použít jak sladkovodní tak mořské)
 • 150 g sýra niva
 • 2 hrsti nasekaných zelených bylinek
 • 2-3 lžíce koření na ryby
 • 1 kelímek šlehačky
 • tuk na plech
 • sůl
 • Příprava

  1. Rybí filety okořeníme kořením na ryby, případně mírně osolíme, hojně posypeme nasekanými bylinkami a stočíme do závitků, které pak vyskládáme do pekáčku vymazaného tukem
  2. Ve šlehačce rozmíchám trošku koření na ryby, nalijeme ji do pekáčku k masu
  3. Povrch pokrmu poklademe kousky nivy
  4. Pečeme v troubě vyhřáté na 200 °C tak 20 minut.

  Doporučení

  Podáváme například s bramborovou kaší.

  Poznámka

  Čerstvé bylinky můžeme nahradit sušenými bylinkami.

  Nejčtenější články

  Truman je sice škodná, ale má skvělé maso!

  Trumani, jinak také sumečci američtí, patří mezi ty ryby které rybáři nemají v lásce. Jde o invazivní druh, ten v revíru dokáže nadělat opravdu velkou paseku. Při chytání, například na žížaly, k háčku nepustí žádnou jinou rybu. Ano, jsou místa, které trumani okupují ve velkém množství, na těchto místech se pak nedá chytnou například pěkného kapra, úhoře, či jinou vysněnou rybu. I když jsou trumani v revírech neštěstím, někteří rybáři je přesto dokáží využít. Nejen že si při cíleném lovu trumanů člověk dobře zachytá, také jejich maso je výtečné a stojí za to si ho připravit na grilu, v oleje, nebo například v udírně.

  Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

  Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

  Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

  Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?