Rybářský rozcestník

Raci vaření v hovězím vývaru

Podáváme jako zvláštní polévku nebo jako teplý mezichod.

2 náročnost
30 minut
Raci vaření v hovězím vývaru
 • Pro 6 osob:
 • 40 ks větších raků
 • 1 ks citrónu
 • 2 l hovězího vývaru
 • 40 g račího másla
 • 40 g strouhanky
 • trochu tlučeného muškátového květu
 • Příprava

  1. Důkladně očištěné a omyté raky vložíme do vařícího vývaru a 12-15 minut vaříme
  2. Z uvařených raků maso z klepítek a ocasového krunýře vyjmeme
  3. Vývar, v němž se raci vařili, procedíme a scezený zahustíme strouhankou, okořeníme muškátovým květem a zjemníme račím máslem
  4. Račí maso rozdělíme na 6 dílů, vložíme je do šesti polévkových šálků, připraveným vývarem zalijeme a do každé porce vložíme kolečko citrónu.

  Doporučení

  Příloha: Topinky nebo měsíčky z lístkového těsta.

  Poznámka

  Recept na přípravu račího másla: Račí máslo.
  Příprava hovězího vývaru viz: Hovězí vývar.

  Nejčtenější články

  Truman je sice škodná, ale má skvělé maso!

  Trumani, jinak také sumečci američtí, patří mezi ty ryby které rybáři nemají v lásce. Jde o invazivní druh, ten v revíru dokáže nadělat opravdu velkou paseku. Při chytání, například na žížaly, k háčku nepustí žádnou jinou rybu. Ano, jsou místa, které trumani okupují ve velkém množství, na těchto místech se pak nedá chytnou například pěkného kapra, úhoře, či jinou vysněnou rybu. I když jsou trumani v revírech neštěstím, někteří rybáři je přesto dokáží využít. Nejen že si při cíleném lovu trumanů člověk dobře zachytá, také jejich maso je výtečné a stojí za to si ho připravit na grilu, v oleje, nebo například v udírně.

  Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

  Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

  Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

  Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?