Rybářský rozcestník

Pikantní kapr

Osolené a moukou poprášené porce kapra zbaveného kůže, potřené pikantní marinádou, opečené v pánvi na rozpáleném oleji.

2 náročnost
30 minut
 • 1 ks kapra
 • 1 dcl oleje
 • 1/2 dcl citronové šťávy
 • 5-6 lžic hladké mouky
 • 2-3 lžíce hořčice
 • 1 lžička pepře
 • olej
 • sůl
 • Příprava

  1. Vykuchaného kapra opláchneme pod studenou tekoucí vodou, pak ho zbavíme kůže a rozdělíme na porce, které osolíme a poprášíme hladkou moukou
  2. Z hořčice, oleje, pepře a citronové šťávy připravíme pikantní marinádu, jíž porce kapra potřeme
  3. Ještě jednou jednotlivé porce poprášíme moukou a v dobře rozehřátém oleji v pánvi kapra opečeme dozlatova.

  Doporučení

  Podáváme nejlépe s bramborovým salátem.

  Nejčtenější články

  Sumec kanibal, aneb čím vším sumci nepohrdnou. Mohou napadnout i člověka?

  Kanibalismus u sumců je přirozeným jevem a setkáme se s ním všude, nejen tam, kde je moc přemnožený a má málo potravy. Pokud hájí své teritorium, klidně vystartuje po stejně velkém jedinci, který nepatří mezi jeho nejbližší rodinu. Jde o teritoriální chování. Ovšem cizí jedinci svého druhu nejsou jeho hlavní potravou. Kromě menších ryb nepohrdne ani hlodavci, menšími ptáky apod. Může si ale sumec udělat zálusk i na člověka?

  Způsoby uzení ryb

  Známe různé způsoby uzení ryb, liší se teplotou kouře, dobou uzení a také trvanlivostí výsledného produktu.

  Koule z DECATHLONU jsou trnem v oku některým českým výrobcům

  Boilies z DECATHLONU se stále probírá na diskuzních fórech na různých rybářských webech a také na Facebooku. Jde o to, že zásadně konkuruje cenou běžným výrobcům a tak někteří testeři renomovaných značek začali koule z DECATHLONU ve svých článcích hanit. My jsme byli donedávna zcela neutrální, ale po sérií negativních článků na Facebooku jsme se naštvali a zašli do obchodu a „dekatloňácké“ koule koupili. Boilies jsme pak testovali na stojaté svazové vodě, také na jednom soukromém revíru a nakonec i na proudné vodě na Labi. A jak jsme s koulemi dopadli?

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím