Rybářský rozcestník

Kapr na česneku II.

Na másle s cibulí opečené porce kapra potřené česnekem utřeným se solí a posypané pepřem.

2 náročnost
20 minut
 • 4 ks (asi 600 g) očištěné porce kapra
 • 6 ks stroužků česneku
 • 1 ks středně velké cibule
 • 80 g másla
 • mletý pepř
 • sůl
 • Příprava

  1. Očištěné porce kapra stáhneme z kůže, opláchneme a osušíme
  2. Jednotlivé kusy pak potřeme česnekem utřeným se solí a opepříme
  3. Na rozpuštěném másle s kolečky cibule maso opečeme z obou stran dozlatova.

  Doporučení

  Podáváme se smaženými bramborovými hranolky a salátem z čerstvé zeleniny.

  Nejčtenější články

  Rybářské bajky, mýty, pověry a přísloví

  No, co rybář, to nějaká pověra. Někdo jim věří, jiný ne. Ale občas si říkám, že na každém šprochu je pravdy trochu! 🙂 A tak jsem je začal sbírat.

  Chov a skladování žížal

  Dnes se dají koupit žížalky, či i jiné živé rybí nástrahy, ve specializovaných obchodech, ale leze to dost do peněz. Pak máme další možnosti, jak my rybáři přijít k žížalám. Buď si je pracně nakopeme venku na zahradě, což může být dost zdlouhavé a za sucha či mrazu marný boj, nebo můžeme žížalám vytvořit ideální podmínky a vypěstovat si je doma ve sklepě, nebo na zahradě.

  Výroba závaží z kamene

  Někdo se snaží celou montáž co nejvíce zneviditelnit ve vodě. Jiný zase používá klipsy na odhození zátěže při záseku, kdy je opravdu vhodné a také lacinější nechat ve vodě kus kamene, než zátěž olověnou. O šetrnosti k přírodě nemluvě! Ostatní chtějí třeba jen ušetřit. Vyrobte si tedy, za dlouhých zimních večerů, šetrné závaží z kousku drátu a kamene, v létě se jistě, tyto náhražky olova, budou hodit.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím