Rybářský rozcestník

Pečení sledi

Sledi patří k velmi oblíbeným rybám především v severských státech. Mražení se ale objevují i na našem trhu. Lze si je také přivést například z Norska.

2 náročnost
40 minut
pečenípečenípečenípečení
 • 750 g mražených sleďů
 • 200 g cherry rajčat
 • 150 g žampionů
 • 1 dl bílého vína
 • 4 ks stroužky česneku
 • 1 ks cibule
 • drcený kmín
 • olej
 • sůl
 • Příprava

  1. Rozmražené ryby opláchneme, vyčistíme břišní dutinu (často tam bývají zbytky střev).
  2. Ryby uvnitř osolíme, okmínujeme a naskládáme na plech vymazaný olejem. Sledě dále osolíme a okmínujeme i na povrchu, poklademe plátky cibule, česneku, žampionů a rajčat.
  3. Vložíme do vyhřáté trouby, pečeme při 180 °C tak 15-20 minut, podle výkonu trouby. Během pečení 1x, 2x přelijeme bílým vínem.
  4. Upečené ryby na talíři přelijeme šťávou a zeleninou, podáváme s vařenými brambory.

  Poznámka

  Text i foto: D. M.

  Nejčtenější články

  Jak zpracovat sumce

  Lovem sumců se zabývám delší dobu. Rád se podělím s rybáři o mé zkušenosti, jak takový úlovek zpracovat. Ideální sumec pro kuchyňské zpracování je, podle mě, do 130 cm jeho délky. Větší kusy jsou příliš tučné a to i na uzení, ty já osobně vracím vodě. Často čtu, že sumce je potřeba, před jeho kuchyňským zpracováním celého stáhnout, což je nesmysl. A to platí i v momentě, když chci sumce vyudit. Ze sumce nejprve použiji první 40 cm za hlavou, říkám tomu sumčí svíčková, ideální část sumce na sumčí guláš, filety a nugety (kostky) na opečení a na další kuchyňskou úpravu, například na pomazánky z vařeného masa, ceviches atd. Břicho a maso z hlavy používám na polévku. Zbytek sumce s kůží nařežu na 10-15 cm velké kusy, samozřejmě jdou udělat i menší kusy, na uzení. Mnoho rybářů také neví jak sumce šetrně zabít. V tomto článku najdete můj osvědčený postup zabití sumce a rozdělení sumčího masa podle způsobu tepelné úpravy masa sumce.

  Čeští handicapovaní rybáři vezou bronz z mistrovství světa!

  Skvělého úspěchu dosáhl tým českých handicapovaných rybářů na Mistrovství světa v bulharském Plovdivu (14. – 15. 6.), kde získal bronzové medaile. Skončilo tak osmileté čekání na cenný kov. Český tým handicapovaných rybářů tvořili téměř výhradně členové místní organizace Kladruby u Vlašimi. Zisk medaile je o to cennější, že Češi na světovém šampionátu startovali s největšími zdravotními handicapy z všech zúčastněných týmů…

  Obal na plynovou láhev o objemu 10 kg

  Kdo pravidelně jezdí k vodě a používá plynové bomby ví, že především v podzimních a zimních měsících, když přituhne, je venku pod 10 °C, ale i méně, plyn zlobí, nemá takový výkon, jako v letních měsících, když je okolní teplota mnohem a mnohem vyšší. Pak se hodí bombu uchovávat v teple. Ale jak to zařídit?