Rybářský rozcestník

Paprikáš z tloušťů

Na kostky nakrájené maso z tloušťů, opečené na cibulce a másle dochucené solí a paprikou, podušené, nakonec zalité zakysanou smetanou.

2 náročnost
40 minut
 • 600 g tloušťů
 • 40 g másla
 • 30 g hladké mouky
 • 200 ml zakysané smetany
 • 1 ks cibule
 • mletá paprika
 • voda
 • sůl
 • Příprava

  1. Očištěného, omytého, vykuchaného tlouště nakrájíme na větší kostky
  2. Na kolečka nakrájenou cibuli necháme zesklovatět na másle, přidáme kostky ryby, opečeme je ze všech stran, osolíme, okořeníme mletou červenou paprikou a mírně podlijeme vodou, dusíme téměř doměkka
  3. Pokrm zahustíme zakysanou smetanou, v níž jsme rozmíchali hladkou mouku a ještě chvíli povaříme.

  Doporučení

  Podáváme s vařenými brambory nebo hranolky.

  Poznámka

  Pokrm můžeme eventuálně přikyselit citronovou šťávou nebo ještě dochutit rajčatovým protlakem.

  Nejčtenější články

  Termíny vytírání ryb

  Znalost měsíců, kdy se tře ten či onen druh ryb, se rozhodně hodí každému rybáři. Právě v době vytírání nemají ryby náladu na nic jiného, než právě na své milostné hrátky. Většinou nepřijímají potravu a tak chytnou rybu, která je právě ve tření, je téměř nemožné. Proto nemá smysl cíleně lovit ten druh, který se zrovna vytírá. Je pravda, že u ryb hájených jejich ochrana probíhá právě v době vytírání, což je logické a tak stejně v tu dobu máme zakázáno hájený druhy ryb chytat. Ovšem pozor. Například počasí některé roky může dobu vytírání opozdit, nebo naopak, při teplém jaru, urychlit. Ale jinak je tato tabulka poměrně přesná!

  Základy lovu ryb pod ledem, tedy tzv. na dírkách

  I přes stálé legislativní komplikace se v Česku najdou revíry, kde si lze legálně zachytat ve vyvrtaných dírách v ledu. Je to rybolovná technika, kterou každým rokem podlehne stále více rybářů, kteří se nechtějí smířit s tím, že jim mráz a ledová krusta brání využívat jiné, běžné techniky lovu ryb. Prostě někdo to doma u televize a krbu nevydrží ani v zimě! 🙂

  NONSTOP revíry 2022

  Na nonstop revíry vydává Ministerstvo zemědělství výjimky. Ano, je to tak, Český rybářský svaz nerozhoduje o revírech, na kterých se daný rok může chytat 24 hodin. To je v pravomoci MZe ČR. V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím