Rybářský rozcestník

Opilé oukleje

Ochuceným bylinkovým máslem potřené oukleje, zalité suchým sektem, zapečené v troubě spolu se žampiony.

2 náročnost
40 minut
 • 8 ks ouklejí
 • 150 g žampionů
 • 100 g másla
 • 80 g cibule
 • 1 lžíce nasekaného čerstvého estragonu
 • 1 lžíce nasekané čerstvé petrželky
 • 1,5-2 dcl suchého sektu
 • černý mletý pepř
 • sůl
 • Příprava

  1. Povolené máslo utřeme s oloupanou, nastrouhanou cibulí, nasekanou petrželovou natí a estragonem, pepřem a solí
  2. Očištěné, pod studenou tekoucí vodou důkladně propláchnuté oukleje, osušíme nejlépe papírovým ubrouskem, pak je potřeme bylinkovým máslem uvnitř i z venku
  3. Připravené rybky poklademe do zapékací mísy, obložíme očištěnými a nakrájenými žampióny, podlijeme sektem a zakryté pečeme, v troubě vyhřáté na 200 °C, asi 20 minut.

  Nejčtenější články

  Chytáme na boilies – úplné začátky – návazce a montáže

  Chytání na různě velké a barevné kuličky již není ani u nás v Česku žádnou novinkou. Touto asi nejúspěšnější metodou pro lov kaprovitých ryb, cíleně pak hlavně velkých kaprů, propadlo mnoho českých rybářů. A není divu! Nejen, že se často na nastražené boilie nechá přemluvit velký kapr, ale například i amur a další karprovité ryby. Nabídnutým boilie pak někdy nepohrdne ani sumec. V tomto článku pro rybářské elévy, nebo pro ty, co to chtějí teprve s boilies kuličkami poprvé zkusit, si povíme a ukážeme, jak navázat montáže a nabídnout boilies rybám.

  Lov úhořů – jak na ně

  Někdo nechytne úhoře za celý život, jiný ho dostane na háček při chytání kaprů. Ovšem cílený lov úhořů není zase tak složitý, jen se stačí řídit pár radami a tipy našich pradědů a vyrazit k vodě tehdy, když ostatní od vody utíkají. 🙂

  Chytání sumců s montáží s podvodním splávkem

  Bydlím v kraji, kde všichni co chytají sumce, chytají je tzv. „na trhačku“, tedy pomocí kačeny, ale i bez ní, sestavy uvázané buď na bójce nebo větvi pomocí trhacího vlasce. Tato metoda je velmi účinná předemvším v létě, o prázdninách, ale má dvě úskalí. Funguje hůře na velkých hloubkách a také bez lodi ji nelze použít. Jak tedy lovit sumce, pokud nemáte loď nebo jste u vody s opravdu velkou hloubkou? Je to jednoduché, chytejte sumce pomocí podvodního splávku!

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím