Rybářský rozcestník

Oliheň na bylinkách

Rychlá minutka z chabadel olihní, která nakrájená a ochucená solí a citronovou šťávou se orestují na menším množství oleje, nakonec se promíchají s čerstvými bylinkami.

1 náročnost
30 minut
Oliheň na bylinkách
 • 500 g chapadel olihní (kalamárů)
 • 1 lžíce mladého špenátu
 • 1 lžíce petrželky
 • 1 lžíce pažitky
 • 2 ks stroužky česneku
 • citronová šťáva
 • máslo
 • pepř
 • sůl
 • Příprava

  1. Chapadla nakrájíme na 1 cm kolečka, osolíme, pokapeme citronovou šťávou, necháme chvíli odpočinout
  2. Bylinky nasekáme najemno
  3. V pánvi rozehřejeme olivový olej, opečeme kolečka z každé strany 1 minutu, vmícháme nasekané bylinky, drcený česnek, přidáme lžičku másla, pro zjemnění, dochutíme pepřem, krátce prohřejeme.

  Doporučení

  Podáváme teplé třeba s opečenou bagetou a zeleninovou oblohou.

  Poznámka

  Kalamáry, to je obchodní název pro oliheň. Má jemné, bílé, nasládlé, maso, patří mezi hlavonožce jako chobotnice. Na trhu se v ČR objevují chlazené celé kusy, nebo zamražená chapadla nebo těla. Tubusy (těla) se dají plnit, nebo krájí na kroužky a smaží, v těstíčku, nebo dusí. Chapadla se většinou připravují přírodně, různé směsí, třeba se zeleninou, hutné rybí polévky, nebo pokrájené na větší špalíčky jsou vynikající grilované s různými omáčkami.

  Nejčtenější články

  Duben až září se může na mimopstruhových revírech chytat od 4 do 24 hodin

  V měsíci duben, květen, červen, červenec, srpen, září se může na mimopstruhových revírech chytat od 4 do 24 hodin. Změna od 1. dubna 2018!

  Nafackoval ho kapr …

  Sám jsem při fotografování ryb zažil kde co. Ale takovou facku jsem zatím od ryby nedostal! 🙂 Pusťte si video i se zvukem!

  Vysoké pokuty za mývaly, nutrie nebo americké raky. Invazní druhy dokáží pustošit českou přírodu

  Stačí, aby do přírody unikla jedna jediná samice raka mramorového, a tuzemské druhy raků zmizí. Samice totiž k rozmnožení nepotřebuje samce a může tak dát vzniknout celé populaci. To by bylo pro našeho raka říčního či kamenáče fatální. Rak mramorový (též americký) je totiž přenašečem smrticího račího moru. I proto je tento původně severoamerický druh na seznamu Evropské unie, který zapovídá ho chovat, rozmnožovat, převážet nebo s ním obchodovat. A s ním je na soupisu dalších zhruba padesát druhů invazních rostlin či živočichů, s nimiž hodlá Evropa bojovat.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím