Rybářský rozcestník

Losos zapečený s mozzarellou

Opravdu jednoduchý recept na filety z lososa upečené krátce v troubě, dochucené, ke konci pečení, nastrouhanou mozzarellou, servírované zdobené a dochucené mletým barevným pepřem a petrželkou.

2 náročnost
30 minut
lososlososlosos
 • 2 ks (porce 150-200 g) filety lososa
 • 50 g strouhané mozzarelly
 • barevný drcený pepř
 • citronová šťáva
 • petrželka
 • máslo
 • sůl
 • Příprava

  1. Filety osolíme, pokapeme citronovou šťávou, necháme 1 hodinu v lednici odpočinout.
  2. Porce ryby osušíme, rozložíme do zapékací misky, poklademe kousky másla.
  3. Vložíme do vyhřáté trouby, pečeme na 180 °C tak 12 minut. Troubu vypneme, posypeme hustě strouhanou mozzarellou a necháme sýr roztavit.
  4. Na talíři posypeme drceným barevným pepřem, ozdobíme petrželkou.

  Doporučení

  Podávám například s vařenými brambory a čerstvou zeleninou.

  Poznámka

  zdroj: ReceptyOnLine.cz

  Text i foto: D. M.

  Nejčtenější články

  NONSTOP revíry 2024

  V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin. Na nonstop revíry vydává Ministerstvo zemědělství výjimky. Český rybářský svaz nerozhoduje o revírech, na kterých se daný rok může chytat 24 hodin. To je v pravomoci MZe ČR. V tomto článku je sdílena aktuální tabulku NONSTOP revírů pro rok 2024…

  Pár úvodních kapitol z knihy Štika Majdalenka a duhový míč

  Tuto krásně ilustrovanou knihu pro děti napsal Jan Opatřil. A co v ní najdete? Štika Majdalenka je rošťák. Kouše do všeho, co se hýbe, a zodpovědně se připravuje na osamocený život vodního dravce. Jednoho dne však její maminku uloví rybář. Majdalenka zůstane sama a zatouží po kamarádech. Jak ale získat přátele, když máte špičaté zuby a každý se vás bojí? Majdalenka se vydává na cestu rybníkem a zjišťuje, že k získání kamarádů bude muset změnit sama sebe. Je ale vůbec možné, aby se dravá štika skamarádila se svou kořistí? Co bude jíst? A jakou roli v celém příběhu sehraje duhový míč? Pohádka o štice Majdalence vás zahřeje u srdce. A díky nádherným ilustracím budete mít pocit, jako byste se vy sami ocitli pod hladinou. Pokud máte rádi přírodu, ryby a šťastné konce, je tato kniha přesně pro vás.

  Rybářský zápisník FishNote

  Na Google Play je ke stažení deník pro rybáře, naše aplikace, do kterého si můžete zapisovat nejen své úlovky, ale hlavně další detaily z lovu, jako stav vody, počasí, druh montáže, nástrahy, na který ten konkrétní den ryby zrovna dobře reagovaly…. Po čase, díky zápisníčku, nezapomenete na žádný detail, který vám pomohl k nějakému trofejnímu kusu a příště tak budete moci vše zopakovat! Přesnou statistikou a zapisováním všech důležitých údajů získáte do budoucna další pomůcku, která vám umožní se zlepšit a stát se opravdu úspěšným rybářem.