Rybářský rozcestník

Lín na grilu

Lín má chutné a jemné maso bez svalových kůstek. S úspěchem jde grilovat a přitom nám zůstane i kůže v celku a nepřichytí se, když rybu podložíme na grilovací podložce kolečky citronu, nebo cibule.

2 náročnost
30 minut
línlínlín
 • 4 ks vykuchaní líni o hmotnosti 250 - 300 g
 • 100 g anglické slaniny
 • směs koření na ryby
 • olivový olej
 • cibule
 • citron
 • sůl
 • Příprava

  1. Vykuchané a slizu zbavené ryby na 4-5 místech z obou stran příčně nařízneme a do zářezů vložíme proužky slaniny. Břišní dutinu vymažeme olejem a posypeme směsí koření na ryby.
  2. Zbytek koření promícháme s olejem.
  3. Rozpálenou grilovací podložku poklademe plátky cibule nebo citronu, naskládáme ryby, potřeme olejem s kořením, grilujeme z každé strany 10 minut, ryby v průběhu grilování občas otočíme.
  4. Grilované líny obložíme grilovanou zeleninou, podáváme s pečivem.

  Poznámka

  Text i foto: D. Marounek

  Nejčtenější články

  Dipovací kleště, jejich použití

  Moderní doba přináší na rybářský trh stále více různých nových produktů. Také v kategorii „rybářská bižuterie“ se stále objevují nové a nové pomůcky pro nás rybáře. Například dipovací kleště. Víte jak vypadají a k čemu slouží?

  FOR FISHING 2021

  12. rybářský veletrh se letos koná v podzimních dnech a to od 21.10 do 24.10. 2021. Jde o největší rybářský veletrh v ČR. Co tam najdete v heslech: Prezentace nových trendů, představení novinek pro rok 2021, prezentace jednotlivých rybolovných technik, vytvoření rybářského prostředí pro všechny, co propadli krásám rybolovu, vytvoření obchodního prostředí pro vystavovatele v ekonomicky nejsilnějším regionu ČR, doprovodný program, přednášky, soutěže, propagace péče o životní prostředí a čistotu vod…

  Novomlýnská nádrž vydala dosud největšího kapra v historii Evropského šampionátu v lovu kaprů!

  Na Novomlýnské nádrži se pořádá již pátý ročník Evropského šampionátu v lovu kaprů „Stairs2Hell“. Jejím pořadatelem je společnost European Carp Fishing Association, která se organizací závodů zabývá již řadu let, ve spolupráci s Moravským rybářským svazem a Povodím Moravy. V čele této společnosti stojí manažerka projektu Tereza Asterová, na závodech dále spolupracují ambasador projektu, známý rybář Jakub Vágner a zkušení organizátoři, rybáři a ředitelé závodů, Petr Šurek a Vít Černý. Tento závod má tradici již od roku 2017 a letos se ho účastní 100 tříčlenných týmů z celé Evropy. Vítěz získá 500 000 Kč a věcné ceny v hodnotě přes 200 000 Kč. Jednou z hlavních myšlenek závodu je podpora mladých rybářů při jejich cestě k úžasnému koníčku, proto pořadatel poskytuje dar rybářského vybavení v hodnotě 200 000 Kč na chod dětských rybářských kroužků v rámci Moravského rybářského svazu. Tímto je tento závod naprosto unikátní v rámci celosvětového měřítka.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím