Rybářský rozcestník

Chobotnice na červeno

Takto připravený pokrm servírujeme s čerstvým pečivem a to jak teplý, tak případně i studený. Chobotnice na červeno se hodí i jako součást zeleninových salátů.

2 náročnost
70 minut
Chobotnice na červeno
 • 1 kg očištěných, pro kuchyňské zpracování připravených chobotnic
 • 300 ml červeného vína
 • 100 ml olivového oleje
 • 7 ks stroužků česneku
 • dle chuti chilli papričky
 • voda
 • sůl
 • Příprava

  1. Očištěné chobotnice nakrájíme na menší kousky, vsypeme je na mírně zahřátý olej a na silném plameni restujeme asi 4 minuty
  2. Přilijeme víno, zdroj tepla snížíme a zvolna vaříme 60 minut do změknutí masa, pokud se tekutina hodně odpaří, doplníme je dalším vínem, případně vodou
  3. Těsně před koncem přidáme k chobotničkám plátky česneku a nasekané, jadřinců zbavené chilli papričky, chobotnice solíme až na konci jejich přípravy
  4. Pokrm servírujeme teplý, případně i studený, nejlépe s čerstvým pečivem (skvělé jsou bagety).

  Nejčtenější články

  Chytání nástražních rybek, jejich přechování

  Jedna věc je nástražní rybky umět chytit a druhá věc je dokázat uchovat tak, aby vydržely a neumřely dříve, než jsi je doneseme na lovné místo, kde chceme dostat nějakou tu svoji vysněnou dravou rybu.

  Chytání sumců na položenou se silonkovými koulemi

  Občas je třeba sumce překvapit něčím novým, zvláště v místech, kde je velký tlak ostatních rybářů. Sumci se stávají k běžným nástrahám, na které narážejí na každém kousku revíru, pak se hodí je překvapit něčím, co neznají. Silná vůně je může přesvědčit k nasátí právě té naší nástrahy. A k tomu jsou skvělé právě silonkové sumčí bomby, přesně tedy koule ze silonek, což je velmi účinná nástraha na sumce.

  Rybářská technika chytání – plavaná

  Plavaná, tedy lov se splávkem, to je základní rybolovná technika, kterou musí umět, tedy alespoň její základy, každý rybář. Je to snad jedna z nejstarších technik chytání ryb na udici. A pro vás, úplné začátečníky, o co vlastně jde? Jak název napovídá, jde o chytání na splávek, pod kterým je zátěž, která vyvažuje splávek, pak také vlasec s háčkem a nástrahou. A k čemu ten splávek? Ten má několik funkcí, ale ta nejdůležitější je, že podle jeho pohybu rybář pozná záběr ryby.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím